Ciemny motyw w aplikacji Office na Androida już ogólnodostępny

Ciemny motyw w aplikacji Office na Androida już ogólnodostępny

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:29
21.05.2021
2196 wyświetleń

Microsoft wprowadził już ciemny motyw do wielu swoich aplikacji na licznych platformach, ale nadal jest w tej materii sporo do nadrobienia. Ciemny motyw jest implementowany zarówno w poszczególnych aplikacjach mobilnych Office, jak też w zunifikowanej aplikacji Office (tej w liczbie pojedynczej). W marcu widzieliśmy pierwsze zrzuty ekranu, do których udało się dotrzeć pewnemu inżynierowi. Tymczasem dopiero teraz Microsoft oficjalnie informuje o dostępności nowego trybu.

Wy prosiliście, my wysłuchaliśmy! Ciemny motyw jest teraz wdrażany w aplikacji Office na telefony z Androidem. To funkcjonalność mocno wyczekiwana przez wielu naszych klientów, a my z dumą zaczynamy ją udostępniać dzisiaj. Wielu ludzi preferuje używanie trybu ciemnego, jako że ich zdaniem dostarcza on bardziej komfortowe doświadczenie wizualne czytania i pracowania na urządzeniach mobilnych.

Aplikacja Office pomaga Wam kończyć zadania na urządzeniach mobilnych, łącząc Word, Excel i PowerPoint w pojedynczą aplikację i dodając wiele bogatych możliwości tworzenia i pracy z PDF-ami, obrazami, skanowaniem, sporządzaniem notatek i nie tylko. Teraz możecie robić to wszystko, używając wybranego przez Was motywu — w oparciu o porę dnia, Wasze otoczenie lub ustawienia Waszego urządzenia. Tryb ciemny zapewnia, że możecie dostosować aplikację Office do otoczenia z niewielkim oświetleniem, dostarczając Wam lepsze opcje widoku i utrzymując niskie zużycie baterii.

— Sourab Nagpal, Product Manager w Microsoft

Jak włączyć ciemny motyw? Aktualna wersja aplikacji Office na Androida automatycznie się do niego dostosuje, jeśli na urządzeniu jest już ustawiona taka preferencja. Tryb ciemny można też włączyć ręcznie, stukając ikonę profilu na ekranie głównym aplikacji, a następnie przechodząc do ustawień, gdzie do wyboru są tryby ciemny, jasny i domyślny dla systemu.

Aplikację mobilną Microsoft Office: Word, Excel, PowerPoint i więcej na Androida można pobrać za darmo ze Sklepu Play.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-365-blog/introducing-dark-mode-in-microsoft-office-for-android/ba-p/2352070

Polecamy również w kategorii Office na Androidzie