65% dzisiejszych uczniów będzie pracować w zawodach, które jeszcze nie istnieją. Microsoft chce ich na to przygotować

65% dzisiejszych uczniów będzie pracować w zawodach, które jeszcze nie istnieją. Microsoft chce ich na to przygotować

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:13
19.09.2018
398 wyświetleń

65% dzisiejszych uczniów będzie pracować w zawodach, które jeszcze nie istnieją. Jak odnaleźć się w takiej rzeczywistości? Microsoft nawiązał współpracę z wiodącymi brytyjskimi organizacjami edukacyjnymi, by stworzyć darmowe narzędzie, które pomoże uczniom i nauczycielom stawać się coraz lepszymi w używaniu najnowszych technologii. Firma liczy, że przyczyni się w ten sposób do stworzenia nowej generacji liderów cyfrowych, którzy będą kwitnąć w miejscach pracy, w coraz większej mierze polegających na technologii.

Oprócz tego, że powstaną nowe zawody, będące wynikiem upowszechnienia nowych technologii cyfrowych, to w samym tylko roku 2022 pojawi się zapotrzebowanie na pół miliona wysoko wykwalifikowanych w tych dziedzinach pracowników. To trzy razy więcej niż liczba absolwentów informatyki, którzy skończyli studia w UK w ciągu ostatniej dekady. Microsoft wskazuje też, że tylko 5% z nich to kobiety, a mniejszości etniczne nadal nie mają w sektorze odpowiedniej reprezentacji. Poza tym kompetencje cyfrowe nabywa się (a przynajmniej powinno!) nie tylko na wyspecjalizowanych uczelniach, ale już w szkołach podstawowych i na dodatkowych kursach. Z tym jednak często jest problem, a będzie on już tylko większy w obliczu nadchodzących zmian na rynku pracy. Jednym z pomysłów Microsoftu, aby sytuację poprawić, jest wspomniane wcześniej narzędzie edukacyjne. Clare Riley, odpowiedzialna w Microsoft za edukację uzupełniającą i wyższą, wyjaśnia:

Nasze łatwe w użyciu narzędzie jest zaprojektowane, by pomagać Wam rozwijać cyfrowy alfabetyzm i umiejętności oraz identyfikować niezbędne kursy i zasoby, które przyspieszą Wasz rozwój, możliwości badawcze lub wpływ jako nauczycieli. Przeprowadzi Was ono przez trzypoziomowy program z wieloma darmowymi zasobami online, które podniosą Wasz cyfrowy alfabetyzm na nowe poziomy i pomogą stać się przyszłymi liderami biznesowymi i akademickimi.

Studenci, akademicy, badacze i administratorzy w zależności od swoich umiejętności mogą wziąć udział w kursach na trzech poziomach: brązowym, srebrnym i złotym. Kursy brązowe oferują informacje o tym, jak pracować i współpracować pewnie i efektywnie w świecie cyfrowym. Przykładowe tematy to Office 365 Education, OneNote, Sway, GDPR, chmura, Microsoft Teams i Skype. Kursy srebrne skupiają się na współpracy, dostępności, inkluzji, Power BI, wzmacnianiu głosów studentów i uczeniu opartym na problemach. Najwyższy poziom to złote kursy, przeznaczone dla tych, którzy chcą używać technologii, by inspirować innych i wprowadzać innowacje. Pomogą one w budowaniu profesjonalnych sieci, poszukiwaniu pracy i zdobyciu tytułu Skype Master Teacher.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://news.microsoft.com/en-gb/2018/09/19/free-online-tool-aims-to-create-a-generation-of-technology-leaders-in-the-uk/

Polecamy również w kategorii Microsoft