6 mln użytkowników Xbox Live

6 mln użytkowników Xbox Live

 Adam Stępień
Adam Stępień
00:00
07.03.2007
2803 wyświetlenia
Jak poinformował Microsoft, usługa Xbox Live ma już 6 milionów użytkowników. Jej sukces przerósł najśmielsze oczekiwania giganta z Redmond.

Na zeszłorocznych targach E3 Microsoft zakładał, że podwoi ówczesną liczbę użytkowników swojej sieciowej usługi (3 miliony) do końca czerwca 2007. Tymczasem cel ten udało się osiągnąć na niemal cztery miesiące wcześniej - Xbox Live już teraz ma 6 milionów wiernych fanów. Nie wiadomo jedynie, ilu z nich korzysta z darmowego dostępu Silver (pozwalający na ściąganie uaktualnień, czatowanie i korzystanie z Xbox Live Marketplace), a ilu opłaca Gold (umożliwiający rozgrywki multiplayer).

Gigant z Redmond z jakiegoś powodu nie podaje wspomnianej statystyki (czyżby wyglądała niezbyt korzystnie?), udostępnia za to szereg innych. Dzięki temu wiemy np., że od premiery usługi w 2002 roku, jej użytkownicy spędzili na rozgrywkach online łącznie 2,3 miliarda godzin. Dużą popularnością cieszy się również wykorzystanie Xbox Live jako narzędzia komunikacji - codziennie przesyła się za jego pośrednictwem 2 miliony wiadomości tekstowych i głosowych.

Najpopularniejszą grą do rozgrywek multiplayer pozostaje cały czas Halo 2. Gears of War, mimo krótkiej przewagi, aktualnie utrzymuje się na drugiej pozycji. Microsoft podał także listę najpopularniejszych gier w Xbox Live Arcade - tutaj na pierwszym miejscu znalazł się Street Fighter II Hyper Fighting , później karciane UNO dalej Bankshot Billiards 2, a na czwartym miejscu Geometry Wars: Retro Evolved.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.gram.pl/news_8AriJO7_Szesc_milionow_uzytkownikow_Xbox_Live.html

Polecamy również w kategorii Xbox 360