Windows 11 pozwala odinstalować kolejne aplikacje (build 23585 w Dev Channel)

Windows 11 pozwala odinstalować kolejne aplikacje (build 23585 w Dev Channel)

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/8/2023, 8:50 PM

Liczba odsłon: 802

Windows 11 Insider Preview otrzymał dziś aktualizację do builda 23585 w kanale Dev. Oprócz paru poprawek błędów główną nowość w changelogu stanowi możliwość odinstalowania kilku kolejnych aplikacji dołączonych do systemu. Powinno to ucieszyć osoby, które chcą maksymalnie odchudzić system, pozbywając się aplikacji, których nie używają. Szczegóły poniżej.

Windows 11: nowości w kompilacji 23585 w Dev Channel

Zmiany i ulepszenia

Ogólne

  • Windows 11 pozwala teraz odinstalować aplikacje Aparat, Cortana, Zdjęcia, Kontakty oraz klienta Remote Desktop (MSTSC).

Poprawki błędów

Ogólne

  • Rozwiązano parę problemów powodujących wysypywanie się explorer.exe.

Eksplorator plików

  • Rozwiązano problem z rysowaniem menu kontekstowego poza ekranem po jego wywołaniu za pomocą pióra lub dotyku przy krawędzi pulpitu.

Pasek zadań

  • Rozwiązano problem z wyświetlaniem fioletowego przycisku "Czat" na pasku zadań (mimo zastąpienia tej aplikacji przez Microsoft Teams — free).

Znane problemy

Copilot w Windows

  • Przy pierwszym uruchomieniu lub po odświeżeniu Copilota w Windows z użyciem dostępu głosowego należy użyć poleceń "Pokaż siatkę", aby kliknąć przycisk "Zapytaj mnie o cokolwiek" po raz pierwszy.

Aktualizacja Narzędzia Wycinanie

Windows Insiderzy w kanałach Dev i Canary mogą pobrać najnowszą aktualizację Narzędzia Wycinanie (wersja 11.2310.49.0). Poprawia ona obsługę wyświetlaczy HDR. Zrzuty ekranu lub nagrywanie ekranu na wyświetlaczach z włączonym HDR powinno teraz lepiej wyświetlać kolory.

Źródło: https://blogs.windows.com/windows-insider/2023/11/08/announcing-windows-11-insider-preview-build-23585-dev-channel/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia