Samsung Galaxy Z Fold S z 360-stopniowym zawiasem na wzór Surface Duo

Samsung Galaxy Z Fold S z 360-stopniowym zawiasem na wzór Surface Duo

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/7/2020, 5:19 PM

Liczba odsłon: 2379

Zawiasy w urządzeniach Surface od zawsze były tematem długich elaboratów, ale też źródłem inspiracji dla konkurencji. Wygląda na to, że plotki o budżetowym telefonie Samsunga ze składanym ekranem są prawdziwe i firma pracuje nad modelem Galaxy Z Fold S, który zostanie wyposażony w zawias 360º podobny do tego w Surface Duo.

Galaxy Z Fold S ma być trzecim członkiem rodziny składanych smartfonów Koreańczyków. Jego zawias o pełnym zakresie rozwarcia ma umożliwiać składanie i rozkładanie urządzenia w sposób podobny do tego, który zaprezentował Microsoft w Surface Duo. W przeciwieństwie jednak do niego urządzenie Samsunga ma oferować w pełni elastyczny, pojedynczy wyświetlacz OLED zamiast dwóch odrębnych ekranów.

Jako że zawias ma operować w zakresie 360º, ekran można będzie złożyć zarówno do wewnątrz, jak i rozłożyć go na zewnątrz. Umożliwi to też np. postawienie smartfona w pozycji namiotu, aby oglądać filmy czy prowadzić wideorozmowy. Oczekuje się, że użyty zostanie ekran OLED (w odróżnieniu od Surface Duo, który ma dwa ekrany AMOLED o łącznej przekątnej 8,1 cala). Tył urządzenia ma być pokryty szkłem. Nie wiadomo jeszcze, czy zostanie wyposażony w dodatkowy ekran jak w modelach Galaxy Fold i Galaxy Z Fold 2.

Najprawdopodobniej trzeci rozkładany smartfon w portfolio Samsunga trafi na rynek w 2021 roku.