Problemy z Visual Studio 2022 i .NET w Windows 11 Insider Preview

Problemy z Visual Studio 2022 i .NET w Windows 11 Insider Preview

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/23/2022, 5:36 PM

Liczba odsłon: 2207

Od kilku dni niejawni testerzy systemu Windows 11 korzystający z Visual Studio 2022 skarżą się na szereg problemów z działaniem zarówno edytora, jak i aplikacji opartych na .NET. Według raportów użycie zasobów procesora sięga nawet 90-100%. Microsoft rozpoznał już te problemy i zaczął udostępniać poprawki.

Problemy te występują w kompilacjach Windows 11 Insider Preview, wliczając w to build RTM 22H2, 22621. Problemy obejmują Visual Studio i programy oparte na .NET, w tym Blazor i JetBrains Rider. Ponadto użycie CPU sięga 90-100%, co sprawia że cały system zwalnia a korzystanie z aplikacji staje się niemożliwe. Microsoft wie już o tych problemach i potwierdził ich występowanie w Windows 11 w Beta Channel.

David Kean, pracujący w dziale Visual Studio w Microsoft, potwierdził występowanie problemów w ciągu ostatnich 24 godzin i poinformował o trwającym badaniu sprawy. Na forum Microsoft Developer Community możemy przeczytać jego odpowiedź:

Zostało to zidentyfikowane jako problem w buildzie Windows Insider. Poprawka została wdrożona przez ten zespół i powinna już zacząć być udostępniana na maszynach, aby rozwiązać ten problem.

Jak widać, jest to przejściowy problem, z którego rozwiązaniem Microsoft nie czeka do wydania następnej kompilacji Jedenastki. Nie wiadomo, ile potrwa wspomniane wdrażanie, jednak możliwe, że nawet dzisiaj praca z Visual Studio 2022 i aplikacjami .NET powinna przebiegać już normalnie.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia