Nowe ustawienia wyświetlania w Windows 11 (build 23424 w Dev Channel)

Nowe ustawienia wyświetlania w Windows 11 (build 23424 w Dev Channel)

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/30/2023, 10:00 PM

Liczba odsłon: 1580

Microsoft wypuścił dziś dwie kompilacje Windows Insider: 25330 w Canary Channel i 23424 w Dev Channel. Teraz zajmiemy się tą drugą. Zmiany dotarły do tablicy Widżetów, ustawień wyświetlania, Windows Update i urządzeń, a także wprowadzania. Jest też trochę poprawek błędów. Więcej szczegółów poniżej.

Windows 11: nowości w kompilacji 23403 w Dev Channel

Ewolucja tablicy widżetów

Microsoft zaczyna udostępniać przeprojektowana wersję tablicy widżetów z większymi kanwami (3 kolumny, jeśli są wspierane przez urządzenie) oraz dedykowanymi sekcjami dla widżetów i zawartości tablicy z jasnym rozróżnieniem między nimi. Ma to zapewnić użytkownikom szybszy dostęp do treści z aplikacji i usług, a także pozwolić im zrobić wartościową przerwę dzięki spersonalizowanym wiadomościom. Zmiana ta pojawiła się już tydzień temu w Canary Channel.

Ewolucja tablicy widżetów

Content Adaptive Brightness Control (CABC) na podłączonych urządzeniach, w tym na desktopowych PC

Content Adaptive Brightness Control (CABC) to funkcja w systemie Windows 11, która przyciemnia lub rozjaśnia obszary wyświetlacza lub monitora w zależności od wyświetlanej zawartości w celu znalezienia równowagi między zmniejszonym zużyciem energii a wrażeniami wizualnymi. Począwszy od tej wersji, uruchamianie tej funkcji jest możliwe na urządzeniach, takich jak laptopy i urządzenia 2-w-1, które są podłączone do ładowania, a także na komputerach stacjonarnych. Dla większości użytkowników ta zmiana nie będzie zauważalna i powinna zmniejszyć zużycie energii.

Content Adaptive Brightness Control (CABC)

Zmiany i ulepszenia

Ogólne

 • Poprawiono wydajność podczas korzystania z myszy o wysokiej częstotliwości raportowania podczas grania.

Ustawienia

 • Windows Insiderzy mogą teraz szybciej otrzymywać nowe aktualizacje. Dzięki nowemu przełącznikowi na stronie ustawień Windows Update możesz otrzymywać najnowsze aktualizacje, gdy tylko zostaną wydane. Jego włączenie spowoduje, że Moment Updates i inne aktualizacje C/D będą pobierane możliwie jak najszybciej.
 • Windows Insiderzy mogą teraz szybciej otrzymywać nowe aktualizacje.

 • Zwiększono wydajność wyszukiwania w Ustawieniach.
 • Strona ustawień urządzeń-pokręteł, takich jak Surface Dial, została zaktualizowana, aby była bardziej zgodna z zasadami designu Windows 11.
 • Ustawienia pokręteł na Windows 11

Poprawki błędów

Ogólne

 • Rozwiązano problem ze zbyt długim włączaniem Dostępu głosowego po użyciu polecenia "wake-up".

Eksplorator plików

 • Rozwiązano problem z wyświetlaniem okna dialogowego błędu po kliknięciu "Otwórz lokalizację pliku".
 • Rozwiązano problem z brakiem działania po kliknięciu "Usuń z listy".

Okna

 • Rozwiązano problem z kartami Microsoft Edge, które były wyświetlane podczas wykonywania ALT + Tab, nawet jeśli Ustawienia > System > Obsługa wielu zadań było ustawione na "Nie pokazuj kart".

Menedżer zadań

 • Rozwiązano problem z ikoną wyszukiwania, która mogła nakładać się na ikonę Menedżera zadań na pasku tytułu.

Znane problemy

Wyszukiwanie na pasku zadań

 • Niektóre osoby mogą nie widzieć pola wyszukiwania na pasku zadań i/lub ustawień dostosowania działania pola wyszukiwania na pasku zadań po aktualizacji do builda 23403. Trwają już prace nad rozwiązaniem.
 • Jeśli masz przycisk Bing w polu wyszukiwania, po ponownym uruchomieniu komputera możesz zobaczyć obracające się codzienne wyszukiwanie, zanim przycisk Bing zostanie ponownie przywrócony.

Eksplorator plików

 • Klawisze dostępu mogą pojawiać się niespójnie, jeśli żaden przycisk nie jest wciśnięty. Naciśnięcie przycisku sprawi, że pojawią się ponownie.
 • Kliknięcie polecenia "Udostępnij" otworzy menu udostępniania Windows (nie OneDrive).

Napisy na żywo

 • Na urządzeniach ARM64 ulepszona obsługa rozpoznawania mowy zostanie nieprawidłowo zainstalowana na stronie ustawień języka i regionu. Użytkownicy, którzy nie mają obsługi rozpoznawania mowy z napisami na żywo w preferowanym języku, mogą skorzystać z tego tymczasowego rozwiązania. W tym celu należy odinstalować wszystkie pakiety mowy w Ustawieniach > Aplikacje > Zainstalowane aplikacje, tymczasowo ustawić pierwszy język na liście preferowanych języków w Ustawieniach > Czas i język > Język i region na akceptowalny język alternatywny, po czym uruchomić napisy na żywo.
 • Niektóre języki wyświetlane na stronie ustawień języka i regionu będą oznaczać obsługę rozpoznawania mowy (np. koreański), ale nie obsługują jeszcze napisów na żywo.
 • Wydajność napisów może być obniżona w językach innych niż angielski i może brakować filtrowania poza językiem w językach innych niż angielski (Stany Zjednoczone), co oznacza, że ​​nieprawidłowe napisy będą wyświetlane dla mowy innej niż język napisów.

Aktualizacja Microsoft Store

Windows Insiderzy w kanałach Dev i Canary z Microsoft Store w wersji 22303.1401.x lub nowszej zobaczą wdrażane teraz zmiany:

 • Instalowanie gier i aplikacji z wyników wyszukiwania: Microsoft wprowadził nowy sposób instalowania darmowych aplikacji i gier. Najechanie kursorem na darmowy produkt na stronie wyników wyszukiwania otworzy nowe doświadczenie rozszerzonej karty, na której znajdziesz wygodny przycisk instalacji. Wywoła to instalację bez potrzeby nawigacji na stronę produktu.
 • Aktualizacja Microsoft Store

 • Nowy design zakupów aplikacji i gier w Sklepie Microsoft: Przeprojektowane okno dialogowe zakupu jest teraz bardziej zgodne ze stylem Windows 11 i zapewnia przyjemniejsze doświadczenie przy kasie.
 • Aktualizacja Microsoft Store

 • Nowy UX okna dialogowego oceniania wewnątrz aplikacji: Deweloperzy Twoich ulubionych aplikacji i gier często używają funkcji Micorsoft Store, która prosi o ocenę wewnątrz aplikacji lub gry. Microsoft zaktualizował to doświadczenie oceniania, aby było szybsze, bardziej niezawodne i lepiej dopasowane do stylu Windows 11.
 • Aktualizacja Microsoft Store

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia