Nowa wizualizacja użycia chmury w Ustawieniach. Windows 11 22H2 build 22623.1180 w Beta Channel

Nowa wizualizacja użycia chmury w Ustawieniach. Windows 11 22H2 build 22623.1180 w Beta Channel

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 1/19/2023, 8:42 PM

Liczba odsłon: 1835

Windows 11 Insider Preview otrzymał dziś dwie aktualizacje: jedną w Beta Channel, która jak zwykle rozdzielona jest na dwa buildy, i jedną w Dev Channel, która wprowadza karty do Notatnika. Zaczynamy od kanału Beta. Wśród nowości znajdziemy nową wizualizację użycia chmury w Ustawieniach, kolejne ulepszenia widżetów i trochę poprawek. Pełna lista zmian poniżej.

Windows 11 22H2: zmiany w aktualizacji KB5022363 (OS Build 22621.1180 i 22623.1180) w Beta Channel

Aktualizacja informacji o magazynie w chmurze w Ustawieniach

Wraz z dzisiejszą aktualizacją aplikacja Ustawienia obsługuje nową wizualizację użycia magazynu w chmurze ze wszystkich produktów Microsoft na stronie "Konta". Widok ten zawiera skonsolidowany pasek miejsca w chmurze, który pokazuje użycie magazynu dla każdego produktu i powiadamia użytkownika, gdy zaczyna brakować miejsca. Microsoft usunął pasek przydziału z karty subskrypcji, aby wyeliminować powielanie tych elementów wizualnych.

Windows 11 - Ustawienia

Na karcie zawarte będą dane zajmowane przez załączniki Outlook, które od 1 lutego będą wliczane do miejsca w OneDrive. Ta informacja będzie wdrażana stopniowo u Insiderów, dlatego może nie być dostępna od razu.

Widżety w Windows 11 dostępne bez logowania

W najnowszej aktualizacji Widżetów zostało usunięte wymaganie zalogowania się, aby móc przeglądać tablicę Widżetów. Dzięki temu jest ona dostępna dla wszystkich użytkowników. Mogą oni korzystać ze wszystkich funkcji, w tym uzyskiwać informacje pogodowe na pasku zadań, przypinać widżety od ulubionych aplikacji i przeglądać spersonalizowany, dynamiczny feed.

Widżety w Windows 11

Windows 11 22H2: poprawki w buildzie 22623.1180

Pasek zadań i zasobnik systemowy

  • Rozwiązano występujący po kliknięciu prawym przyciskiem myszy niektórych elementów w wysuwanym menu ukrytych ikon, co powodowało odrzucenie wysuwanego menu zamiast wywoływania menu kontekstowego dla tej ikony.
  • Naprawiono wysypywanie się explorer.exe, które mogło wystąpić podczas próby załadowania niektórych ikon aplikacji.
  • Widok zadań nie powinien już wyświetlać się za paskiem zadań podczas korzystania z opcji paska zoptymalizowanego pod kątem tabletu.
  • Rozwiązano problem, który uniemożliwiał wyświetlanie paska zadań w trybie awaryjnym podczas korzystania z nowej opcji pola wyszukiwania.

Menedżer zadań

  • Kiedy rozmiar okna Menedżera zadań jest mały, a pole wyszukiwania zwija się do ikony, najechanie kursorem na ikonę wyświetli teraz podpowiedź.
  • Rozwiązano kilka problemów z wyświetlaniem ikon i etykiet, gdy włączony jest tryb kontrastu.

Pozostało

  • Naprawiono błąd, w wyniku którego urządzenia brajlowskie błędnie informowały o braku ekranu w najnowszej wersji brajla.
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia