Netscape i Microsoft w sądzie

Netscape i Microsoft w sądzie

Autor: Autor nieznany

Opublikowano: 1/23/2002, 12:00 AM

Liczba odsłon: 2640

Firma Netscape Communications, będąca częścią koncernu AOL Time Warner, złożyła do sądu pozew, w którym oskarża Microsoft o działania monopolistyczne. Według Netscape, działania te doprowadziły do wyparcia Netscape'a z rynku przeglądarek internetowych.

Obecna sprawa nawiązuje do wyroku sądowego z kwietnia 2000 r., w którym stwierdzono, że Microsoft dopuścił się łamania zasad wolnej konkurencji w celu osłabienia wiodącej pozycji rynkowej przeglądarki Netscape.

Głównym celem działania Netscape'a jest zmuszenie Microsoftu do sprzedaży systemu operacyjnego nie zawierającego przeglądarki internetowej, dzięki czemu producenci komputerów i użytkownicy będą mogli sami wybrać, którego programu chcą używać. Dodatkowo Netscape domaga się pieniężnego odszkodowania, jednak na razie nie została podana żadna kwota.

Źródło: http://www.centrumxp.pl

Warsztaty: Bezpieczna praca w chmurze z Microsoft 365 Business Premium
Warsztaty: Bezpieczna praca w chmurze z Microsoft 365 Business Premium

Wydarzenia