Microsoft zintegruje technologię ChatGPT z wyszukiwarką Bing?

Microsoft zintegruje technologię ChatGPT z wyszukiwarką Bing?

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 1/4/2023, 4:43 PM

Liczba odsłon: 1493

Jak czytamy w raporcie The Information, Microsoft zintegruje technologię sztucznej inteligencji OpenAI, która napędza ChatGPT, z wyszukiwarką Bing. Z pomocą technologii GPT OpenAI gigant z Redmond zamierza poprawić jakość wyszukiwania na kilka sposobów.

Wprowadzenie nowej technologii AI pomoże wyszukiwarce Bing lepiej rozumieć kontekst zapytań i dostarczać dokładniejsze wyniki wyszukiwania. Zamiast pokazywać użytkownikom listę linków, Bing będzie mógł odpowiadać na pytania w języku naturalnym, tak jak robi to ChatGPT. Raport stwierdza również, że Microsoft planuje użyć tej nowej funkcji AI w Bing przed końcem marca.

ChatGPT to chatbot (bot konwersacyjny), który może prowadzić rozmowy przypominające ludzkie konwersacje oraz pomagać w pisaniu e-maili, esejów, kodu i nie tylko. Został on stworzony przez AI i firmę badawczą OpenAI i został uruchomiony w listopadzie ubiegłego roku. Usługa wciąż jednak pozostaje w fazie badań, co oznacza, że ​​nie jest to kompletny produkt.

Możliwości sztucznej inteligencji w ChatGPT są często chwalone, niemniej jednak daleko im do doskonałości. Zarzuty pod ich adresem to np. brak możliwości dokonywania ocen jakościowych czy nieaktualny zestaw danych — co oznacza, że bot ​​może mieć problemy z dostarczaniem pełnych informacji o najnowszych wydarzeniach. Z drugiej strony OpenAI stale ulepsza swoją technologię, więc do czasu implementacji w Bing te problemy mogą być już rozwiązane.

Microsoftowi włączenie kolejnej technologii AI do Bing pomoże rywalizować z Google na rynku wyszukiwarek. Firma zapewne też liczy, że wkrótce osiągnie zwrot z miliardowej inwerstycji w Open AI.

Aktualizacja: Obejrzyj nagranie z konferencji i dowiedz się więcej z naszego nowego artykułu: