Microsoft przejmuje deweloperów God of War, by tworzyć ekskluzywne gry AAA

Microsoft przejmuje deweloperów God of War, by tworzyć ekskluzywne gry AAA

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 1/23/2019, 5:46 PM

Liczba odsłon: 1820

Nowe studio Microsoftu, The Initiative, przejęło dewelopera God of War, Chrisa O'Neilla. Od założenia w 2018 r. studio z rozwagą dobiera pracowników, na czele z kierującym nim Darellem Gallagherem (ex-Crystal Dynamics), najwyraźniej z zamiarem stania się pierwszoligową fabryką tytułów AAA. O nowym przedsięwzięciu pisaliśmy po raz pierwszy przy okazji relacji z E3 2018. Mowa była wówczas o tym, że "Inicjatywę" tworzą deweloperzy z nawet 20-letnim stażem.

Gallagher ujawnił niedawno, że uznani twórcy, tacy jak Brian Westergaard, Annie Lohr, Blake Fischer, Christian Cantamessa, Daniel Neuburger i Lindsey McQueeney, stali się teraz częścią zespołu. Microsoft założył The Initiative w zeszłym roku, by móc tworzyć i wydawać ekskluzywne produkty pokroju konkurencyjnych God of War czy Uncharted. Wygląda na to, że prace nad takimi tytułami już trwają, jako że członkowie zespołu doświadczenie zdobywali właśnie tworząc tytuły na wyłączność.

 Chris O'Neill

Wygląda jednak na to, że szał zatrudnień jeszcze się nie skończył. Internauci zauważyli dziś, że strona Chrisa O'Neilla na portalu LinkedIn została zaktualizowana o informację, że deweloper pracuje obecnie w The Initiative. O'Neill wcześniej pracował w Sony Santa Monica i Kojima Productions. Był starszym projektantem poziomów w God of War i na tym stanowisku pozostawał przez cztery lata.

Zatrudnianie takich osób świetnie wróży dla Microsoft Studios. Rozwiewa to też wątpliwości, że Microsoft nie produkuje wystarczająco wysokiej jakości tytułów na wyłączność, które pozwalają konkurować z Sony. Warto w tym temacie jeszcze przypomnieć, że w zeszłym roku do Microsoft Studios dołączyły zespoły Undead Labs, Ninja Theory, Compulsion Games, Playground Games, a także Obsidian Entertainment - twórcy oryginalnego Fallouta i nadchodzącego The Outer Worlds.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia