Microsoft Authenticator na Androida z funkcjami podglądu aktywności, zmiany hasła i nie tylko

Microsoft Authenticator na Androida z funkcjami podglądu aktywności, zmiany hasła i nie tylko

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/8/2020, 4:27 PM

Liczba odsłon: 2220

Microsoft Authenticator na Androidzie pozwala teraz użytkownikom zmieniać informacje o bezpieczeństwie i hasła bezpośrednio w aplikacji. Aktualizacja dodaje też podgląd ostatniej aktywności, m.in. historię prób logowania lub zmian na koncie. Od marca funkcje te były dostępne na iOS, początkowo poprzez TestFlight, później dla wszystkich. Teraz dołączają do wersji na Androida.

Podobnie jak w wersji na iOS aplikacja pozwala stuknąć teraz w nazwę konta, aby otworzyć na pełnym ekranie dedykowaną stronę zawierającą ustawienia konta. Strona dostarcza też jednorazowe hasła do wykorzystania jako drugi składnik logowania (gdy korzystamy z MFA w różnych usługach), a także inne opcje, takie jak zmiana hasła, aktualizacja informacji bezpieczeństwa, przeglądanie ostatniej aktywności czy usuwanie konta.

Microsoft Authenticator - aplikacja mobilnaMicrosoft Authenticator - aplikacja mobilnaMicrosoft Authenticator - aplikacja mobilna

Co ważne, wybranie opcji otworzy ją w wewnętrznej przeglądarce aplikacji, dzięki czemu możemy wykonać zadania w tym samym miejscu, bez logowania się w ustawieniach konta Microsoft w przeglądarce internetowej. Daje to możliwość błyskawicznego zareagowania, np. gdy dostaniemy powiadomienie bezpieczeństwa o podejrzanej próbie logowania za pomocą naszych danych.

W ramach naszego zobowiązania ciągłego ulepszania doświadczeń klienta, odnowiliśmy UX tego, w jaki sposób konta są przedstawiane w aplikacji Microsoft Authenticator. Dowiedzieliśmy się od klientów, że bycie poinformowanym o bezpieczeństwie konta powinno być proste i bezproblemowe, a my ich wysłuchaliśmy. Teraz każde z waszych kont rozwija się do widoku pełnoekranowego, w którym zobaczycie więcej opcji związanych z tym kontem. Celem jest ułatwienie wam podjęcia akcji, jeśli wasze konto zostało przejęte, oraz pozostawania świadomym bezpieczeństwa konta.
— Alex Simons, CVP Program Management, Microsoft Identity Division

Warto też wspomnieć, że opcje zarządzania kontem nie są dostępne dla kont Azure AD, jako że Microsoft woli zapewnić, aby to administratorzy IT decydowali, które opcje mogą być dostępne dla użytkowników aplikacji. Microsoft Authenticator na urządzenia z Androidem można pobrać bezpłatnie ze Sklepu Play.