Media Player z funkcją ripowania CD i inne aktualizacje w Windows 11

Media Player z funkcją ripowania CD i inne aktualizacje w Windows 11

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 7/14/2022, 3:03 PM

Liczba odsłon: 2149

Wraz z wydaniem wczorajszej kompilacji 25158 systemu Windows 11 w Dev Channel ukazało się również kilka aktualizacji oprogramowania dostępnych w tym kanale. Dziś pod lupę weźmiemy zmiany w aplikacjach Aparat (wersja 2022.2206.2.0), Media Player (wersja 11.2206.30.0) oraz Filmy i TV (wersja 10.22061). Co konkretnie się w nich zmieniło?

Aparat (wersja 2022.2206.2.0)

Aplikacja Aparat została zaktualizowana, by dopasowała się do nowego, pięknego wyglądu i doświadczenia Windows 11. Zmiany nie obejmują jedynie kosmetyki. Obok istniejącego wsparcia dla trybów przechwytywania aparatu, wideo, dokumentów i tablic Aparat zyskał teraz obsługę skanowania kodów QR i kodów kreskowych.

Aparat w Windows 11

Media Player (wersja 11.2206.30.0)

W marcu tego roku do aplikacji Media Player dodano funkcjonalność odtwarzania CD. Wraz z najnowszą aktualizacją pojawiła się również możliwość ripowania CD, czyli konwertowania CD-Audio na formaty możliwe do zapisania w pamięci komputera lub innych urządzeń. Obecnie wspierane formaty wyjściowe to AAC, WMA, FLAC i ALAC. Użytkownik może też ustawić bitrate.

Media Player w Windows 11

Niestety wygląda na to, że format MP3 nie jest obsługiwany. Jeśli potrzebujecie zripować CD do tego formatu, to możemy polecić inne darmowe aplikacje, np. fre:ac - free audio converter, który poza tym oferuje więcej opcji dla bardziej wymagających.

Filmy i TV (wersja 10.22061)

Filmy i TV zyskały natywne wsparcie na urządzeniach Arm64, co zapewnia szybsze działanie aplikacji. Druga zmiana to migracja odtwarzania lokalnego wideo do Media Player. Oznacza to, że powiązania plików, dotychczas obsługiwane przez Filmy i TV, będą teraz obsługiwane przez nową aplikację. Migracja obejmuje jedynie powiązane już z Filmami i TV formaty, jedynie po otwarciu Filmów i TV po raz pierwszy.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia