Lubisz tworzyć aplikacje? Wygraj 5000 dolarów!

Lubisz tworzyć aplikacje? Wygraj 5000 dolarów!

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 1/12/2014, 5:04 PM

Liczba odsłon: 3643

Mocną stroną najnowszego wydania Microsoft Office jest jego własny sklep z aplikacjami. Niestety jego oferta jest jeszcze dość uboga, stąd pomysł Microsoftu na nowy konkurs. Do wygrania jest 5000 dolarów.

Miliony użytkowników pakietu Office to wiele specyficznych potrzeb, a sam Microsoft nie jest w stanie na nie wszystkie odpowiedzieć. Dlatego też sami użytkownicy, deweloperzy i programiści mogą publikować swoje aplikacje i dodatki poprzez App Store. Konkurs Apps for Office zachęca uczniów i studentów do napisania swoich własnych aplikacji webowych przy użyciu HTML, Javascript, PHP lub .Net. Aplikacje te posiądą możliwość zintegrowania z pakietem Office, by rozszerzyć jego funkcjonalność i tym samym sprostać oczekiwaniom rzeszy użytkowników na całym świecie.

Obrazek

Każdy uczestnik konkursu otrzyma darmową wersję kompilatora Visual Studio Pro 2013. Uczestnikom drugiej tury konkursu Microsoft zapewni bezpośrednie wsparcie na polu inżynierii i kodowania. Finał dobiegnie końca 30 kwietnia, a dwóch najlepszych zawodników poleci do Seattle, gdzie zostanie wyłoniony zwycięzca, który otrzyma główną nagrodę 5000 dolarów. Nagroda za drugie miejsce też jest niemała - wynosić będzie 3000 dolarów.

Chęć udziału w konkursie można zgłaszać do 23 stycznia. Wskazówki i regulamin konkursu znajdują się na blogu Office 365. Choć nagrody przypadną tylko dwóm najlepszym programistom, idea konkursu polega tak na prawdę na rozwoju pakietu Office oraz zachęceniu młodych koderów do rozwijania się, a wiele z napisanych aplikacji zostanie wydanych w Office App Store.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia