Kolejne nowości wersji 22H2 już dla wszystkich w Release Preview

Kolejne nowości wersji 22H2 już dla wszystkich w Release Preview

Autor: Mateusz Miciński

Opublikowano: 10/12/2022, 10:30 AM

Liczba odsłon: 1917

Wczoraj Microsoft wydał kompilację 22621.675 w kanale Release Preview. Zawiera ona między innymi długo wyczekiwane zakładki w Eksploratorze plików. Warto przypomnieć, że już w zeszłym tygodniu do kanału Release Preview trafiła kompilacja systemu Windows 11 oznaczona numerem 22621.608 z dokładnie takimi samymi funkcjami. Jednak w odróżnieniu od najnowszej, ta poprzednia była dystrybuowana tylko niektórym użytkownikom. Najnowsza kompilacja trafi już do wszystkich użytkowników Windows 11 będących w kanale Release Preview. To ostatnie dni testów przed trafieniem kolejnych nowych funkcji do wydania publicznego, co nastąpi jeszcze w październiku.

Windows 11 22621.608

Nowości w buildzie 22621.675

  • Ulepszamy Eksplorator plików. Zawiera teraz karty ułatwiające organizowanie sesji Eksploratora plików, tak jak robisz to w Microsoft Edge. Na nowej stronie głównej Eksploratora plików możesz przypiąć ważne pliki, aby uzyskać szybki i łatwy dostęp. Korzystając z możliwości Microsoft OneDrive, możesz przeglądać działania swoich współpracowników na udostępnionych plikach. Dodano również spersonalizowane sugestie na podstawie Twojego konta Microsoft 365.
  • Dodano sugestie działań podczas kopiowania elementów. Na przykład, gdy kopiujesz numery telefonów lub przyszłe daty, dodano sugestie, takie jak nawiązywanie połączenia z Teams lub Skype lub dodawanie wydarzenia w aplikacji Kalendarz.
  • Dodano menu przepełnienia paska zadań. Pasek zadań oferuje punkt wejścia do menu, które pokazuje wszystkie przepełnione aplikacje w jednym miejscu.
  • Możesz teraz udostępniać na większej liczbie urządzeń. Możesz odkrywać i udostępniać innym urządzeniom, w tym komputerom stacjonarnym, korzystając z udostępniania w pobliżu.
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia