Generowanie ramek do zdjęć z AI w Microsoft Designer

Generowanie ramek do zdjęć z AI w Microsoft Designer

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/25/2024, 9:13 PM

Liczba odsłon: 415

Microsoft Designer ostatnio prężnie się rozwija. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę, że generatywna sztuczna inteligencja już drugi rok z rzędu jest najgorętszą technologią. W zeszłym tygodniu pokazywaliśmy, jak działa nowa funkcja Restyle Image. Teraz zaś pojawiła się kolejna, pozwalająca tworzyć ramki do zdjęć i kolaże.

Frame Image oraz Collage Creator to nowe funkcje Designera, które pomogą tworzyć dowolne rzeczy – od zaproszeń na ślub czy urodziny, przez vision boards czy mood boards, po świętowanie osiągnięć i zachowywanie wspomnień z wakacji.

 • Frame Image to zabawne i proste narzędzie dodające spersonalizowaną, wygenerowaną przez AI ramkę do dowolnego obrazu. Po prostu prześlij zdjęcie, opisz słowami motyw elementów, które mają się znaleźć w ramce, i dodaj opcjonalny styl, np. akwarele, doodle art, neon art czy szkic ołówkiem. Designer wykręci ramkę, która będzie pasować do zdjęcia i je podkreśli.
 • Collage Creator idzie o krok dalej, pozwalając Ci dodać do 10 zdjęć. Po napisaniu prompta Designer inteligentnie ułoży Twoje zdjęcia w układzie przyciągającym wzrok i dopełni scenę piękną, specjalnie zaprojektowaną ramką.

Jak to działa?

 1. Otwórz Microsoft Designer i przejdź do Frame Image (pojedynczy obraz), wybierając Edit with AI, a następnie Frame Image lub też Collage Creator (do 10 obrazów), wybierając Create with AI, a następnie Collages.
 2. Kliknij ikonę Image(s), a następnie przycisk Add image(s).
 3. Na stronie Add an image(s) wybierz lokalizację źródłową zdjęć i kliknij przycisk Select. Jeśli wcześniej dodawałe/aś zdjęcia do Designera, znajdziesz je w zakładce My media.
 4. Na karcie Elements podaj motyw ramki/kolażu, jaki chcesz otrzymać (np. "outer space theme", "basketball theme", "beach theme" etc.).
 5. Generowanie ramek do zdjęć z AI w Microsoft Designer

 6. Na karcie Style wybierz dodatkowy styl artystyczny, jeśli chcesz.
 7. Generowanie ramek do zdjęć z AI w Microsoft Designer

 8. Kliknij przycisk Generate i poczekaj na efekty!
 9. Generowanie ramek do zdjęć z AI w Microsoft Designer

 10. Kliknij któryś z wyników, a następnie Download, aby pobrać obraz, lub Edit, aby dalej edytować obraz w Designerze.
 11. Generowanie ramek do zdjęć z AI w Microsoft Designer

Oba narzędzia są już ogólnodostępne dla wszystkich użytkowników z kontem Microsoft – na razie tylko w języku angielskim, choć obsługa innych języków ma być dodana wkrótce.

Źródło: https://insider.microsoft365.com/en-us/blog/give-your-photos-a-picture-perfect-finish-with-frame-image-and-collage-creator-in-microsoft-designer

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia