Edward Snowden uważa działania OpenAI za zdradę ludzkości

Edward Snowden uważa działania OpenAI za zdradę ludzkości

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/27/2024, 1:20 PM

Liczba odsłon: 223

OpenAI powołało nowy zespół ds. bezpieczeństwa, kierowany przez CEO Sama Altmana, który ma skupiać się na utrzymaniu postępów technologicznych w celu spełnienia krytycznych standardów bezpieczeństwa. Firma zatrudniła też w zarządzie Paula Nakasone, byłego generała US Army oraz pracownika NSA. Wywołało to ostry komentarz ze strony Edwarda Snowdena, utrzymany w podobnym tonie, co wypowiedzi Elona Muska.

Paul Nakasone służył wcześniej w United States Cyber ​​Command (USCYBERCOM) podlegającym Departamentowi Obrony Stanów Zjednoczonych (DoD). Możliwe, że jego doświadczenie w tej jednostce przyczyniło się do zatrudnienia go w OpenAI. Jak powiedział Bret Taylor z zarządu OpenAI: Niezrównane doświadczenie generała Nakasone w obszarach takich jak cyberbezpieczeństwo pomoże kierować OpenAI w osiąganiu jego misji zapewnienia korzyści z ogólnej sztucznej inteligencji całej ludzkości. Znacznie mniej entuzjastycznie podszedł do tej informacji Edward Snowden, słynny whistleblower i były pracownik NSA:

Oni już całkiem zdjęli maski: nigdy nie ufaj OpenAI ani ich produktom (ChatGPT etc.). Jest tylko jeden powód zatrudnienia dyrektora NSAGov w waszym zarządzie. To celowa, wyrachowana zdrada praw każdej osoby na Ziemi. Zostaliście ostrzeżeni.

Podobnego zdania jest Matthew Green, profesor kryptografii na Uniwersytecie Johna Hopkinsa, który powiedział: Sądzę, że największa aplikacja AI będzie masową inwigilacją populacji, więc wprowadzenie byłego szefa NSA do OpenAI ma solidne, logiczne wytłumaczenie. Sam zainteresowany całkowicie temu przeczy. Nakasone twierdzi, że misja OpenAI pokrywa się z jego osobistymi wartościami i doświadczeniem w służbie publicznej. Planuje on wykorzystać doświadczenie, aby uczynić silną sztuczną inteligencję (AGI) bezpieczną i niosącą korzyści każdemu.

Źródło: https://www.windowscentral.com/software-apps/edward-snowden-openai-board-betrayal-of-every-person

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia