Będą gry na Zune

Będą gry na Zune

Autor: Adam Stępień

Opublikowano: 1/10/2007, 12:00 AM

Liczba odsłon: 3223

Microsoft jednak spróbuje zawalczyć - przynajmniej w jakimś stopniu - o rynek przenośnych urządzeń do gier. Funkcjonalność kieszonkowej konsoli dostać ma w ciągu najbliższych 18 miesięcy odtwarzacz MP3 z Redmond - Zune.

Informacja taką podał Peter Moore na targach CES w Los Angeles, potwierdzając zarazem to, o czym informowaliśmy niedawno. Jak powiedział, nowy Zune, na którym będzie można grać, pojawi się w ciągu 1,5 roku i będzie kompatybilny z Xboksem 360 (ciekawe w jaki sposób... oby nie skończyło się tak jak w przypadku Sony i gier z PS One na PSP, do których pobierania konieczna jest PlayStation 3). Wygodną zabawę zapewnić ma duży ekran urządzenia, będący jedną z jego częściej podkreślanych zalet.

Microsoft robi co może, by zaistnieć na coraz bardziej lukratywnym rynku urządzeń przenośnych. Zune dotychczas nie był w stanie nawet w najmniejszym stopniu zagrozić iPodowi, czy wprowadzenie obsługi gier zwiększy w jakikolwiek sposób jego szanse na sukces? No bo chyba nadal myślimy raczej o rywalizacji Zune vs. iPod, niż mało poważnej Zune vs. PSP i DS? Trudno powiedzieć - na iPodach też przecież można grać i to już od jakiegoś czasu.

Warto się też zastanowić, czy Zune w ogóle przetrwa na rynku te 18 miesięcy.