Azure pozwala firmom uruchamiać ChatGPT w ich własnych sieciach

Azure pozwala firmom uruchamiać ChatGPT w ich własnych sieciach

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 8/14/2023, 6:30 PM

Liczba odsłon: 343

ChatGPT osiągnął w ostatnim czasie niebywałą popularność. Wiele firm korzysta z jego możliwości, aby zwiększyć swoją produktywność albo skorzystać z usług kreatywnego asystenta. ChatGPT niesie jednak ryzyko wycieku poufnej własności intelektualnej, ponieważ wprowadzane do niego dane są używane do dalszego trenowania modelu. Microsoft Azure jest w stanie temu zapobiec.

Aby uniknąć przedostania się danych na zewnątrz, niektóre firmy blokują dostęp do ChatGPT na poziomie organizacji, ale ludzie znajdują sposoby, by to obejść. Ogranicza to również produktywność pracowników. Microsoft rozwiązał już ten problem z Czatem Bing, uruchamiając Bing Chat Enterprise. Z kolei dla ChatGPT istnieje rozwiązanie oparte na chmurze Azure.

ChatGPT on Azure to opcja dla przedsiębiorstw, która zapewnia podobne doświadczenie użytkownika, co otwarty ChatGPT, ale oferowana jest jako Twój prywatny ChatGPT. Implementacja została zaprojektowana z myślą o prywatności Twoich danych i jest w pełni odizolowana od wersji zarządzanych przez OpenAI. Ruch sieciowy może być w pełni izolowany w obrębie Twojej sieci. Wbudowano też inne zabezpieczenia klasy korporacyjnej. ChatGPT on Azure pozwala korzystać z wewnętrznych źródeł danych (plug and play) lub pluginów, aby zintegrować się z Twoimi wewnętrznymi usługami (np. ServiceNow).

Azure ChatGPT jest projektem Open Source, który Microsoft udostępnia w GitHub. W repozytorium znajduje się kod źródłowy i instrukcje dotyczące wdrożenia. Link znajdziesz poniżej.

Źródło: https://github.com/microsoft/azurechatgpt

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia