Arrow Launcher 3.3 z nowymi funkcjami dla użytkowników Androida

Arrow Launcher 3.3 z nowymi funkcjami dla użytkowników Androida

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/17/2017, 8:17 PM

Liczba odsłon: 2819

W ostatnich latach Microsoft wydał sporo oprogramowania na konkurencyjne systemy iOS i Android. Mowa nie tylko o dedykowanych im wersjach Office czy Skype, ale też o rozwiązaniach zastępujących ich własne. W ten sposób do użytkowników Androida dotarł m.in. Arrow Launcher, czyli alternatywa dla 'stockowego' ekranu głównego i menu nawigacyjnego. Tradycyjny układ ikon został zastąpiony interfejsem podzielonym na sekcje, co użytkownikom Androida najwyraźniej przypadło do gustu, bowiem launcher przy 5-10 milionach pobrań zyskał średnią ocenę 4,4/5 gwiazdek.

Arrow Launcher znajdował się początkowo w fazie prywatnych testów beta, a z fazy poglądowej wyszedł w październiku 2015 roku. W międzyczasie powstało kilka mniejszych lub większych aktualizacji, które opisywaliśmy na łamach CentrumXP, a aplikacja przekroczyła 5-milionowy kamień milowy pobrań. Arrow Launcher doczekał się dziś aktualizacji do wersji 3.3, którą udostępniono testerom beta. Przedpremierowe oddanie tej wersji do użytku ma miejsce po miesiącu od wydania wersji 3.1 (gdzie największą nowością było wsparcie dla tabletów) i tygodniowych testach wersji 3.2. Tym razem nowości funkcjonalne nie są specjalnie rewolucyjne, jednak jest ich całkiem sporo. Co w najbliższym czasie będą testować użytkownicy wersji beta?

Arrow LauncherArrow LauncherArrow Launcher

Lista zmian w wersji beta przedstawia się następująco:

  • Strona narzędzi ze wsparciem dla wielu kart widżetów - można teraz dodawać ulubione karty z wiadomościami, muzyką i pogodą na stronie narzędzi;
  • Karta i strona kalendarza;
  • Wsparcie dla hasła dostępu do ukrytych aplikacji;
  • Gest przeciągnięcia w prawo, by powrócić do poprzedniej strony;
  • Dodanie strony funkcjonalności z poziomu widoku ogólnego;
  • Możliwość przechowywania większej liczby aplikacji w folderze;
  • Automatyczne pobieranie miniaturek tapet;
  • Rozwiązane problemy i poprawki błędów.

Jak wynika z informacji podanych w sklepie Google Play, projekt autorstwa Microsoft Garage został pobrany od 5 do 10 milionów razy, uzyskawszy ponad 97 tys. ocen 5/5, przy średniej ocenie 4,4/5 gwiazdek. Arrow Launcher można pobrać bezpłatnie na smartfony i tablety z Androidem w wersji 4.0.3 lub nowszej. By zostać testerem wydań przedpremierowych, należy zalogować się tutaj.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia