Aplikacje Silverlight z Windows Phone 8.1 zgodne z Windows 10

Aplikacje Silverlight z Windows Phone 8.1 zgodne z Windows 10

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 12/4/2015, 11:35 PM

Liczba odsłon: 4115

Wiele miesięcy temu Microsoft zaprezentował cztery "pomosty" (bridges), które umożliwią importowanie aplikacji z innych środowisk do Windows 10. Islandwood odpowiada za iOS, Astoria za Androida, Westminster za aplikacje Web, zaś Centennial za klasyczne aplikacje Win32. Nie wszyscy wiedzą, że istniał też piąty bridge. Microsoft wraz z partnerującym mu Mobilize.Net odsłaniają jego tajniki.

Mobilize.Net współpracuje z Microsoft na polu modernizacji aplikacji. Firma ogłosiła właśnie dostępność bezpłatnego "pomostu", który umożliwi deweloperom konwertowanie istniejących aplikacji Windows Phone 8.1 Silverlight do standardu Universal App Platform (UAP) w Windows 10. Warto napisać kilka słów o samym Silverlight. "Model aplikacji Windows Phone Silverlight 8.1 oferuje deweloperom Windows Phone 8 dostęp do niektórych najnowszych funkcjonalności, dostępnych w Sklepie Windows Phone, bez konieczności znaczącego modyfikowania istniejącego kodu. Aplikacje Windows Phone 8 są w pełni wspierane i działają w ten sam sposób na urządzeniach z Windows Phone 8.1." - pisze Microsoft. Pełną listę możliwości modelu Silverlight znajdziemy na stronie Windows Dev Center.

Windows 10

Narzędzie o dość bezpośredniej nazwie Mobilize.Net Silverlight jest w gruncie rzeczy dodatkiem do Visual Studio. Kluczowe funkconalności to przede wszystkim:

  • Konwersja aplikacji Silverlight Phone 8.1 do aplikacji Windows 10.
  • Migracja środowisk w 1/3 czasu i w 1/3 normalnej ceny.
  • Możliwość konwersji 80% najpopularniejszych aplikacji w 80%.
  • Dołączony mapping dla najważniejszych API i komponentów.
  • Wsparcie dla modelu rozszerzeń open-source - mapować może każdy.

Dokumentację znajdziemy w repozytorium GitHub, a także w specjalnie utworzonej bazie na zasadzie wiki. Mobilize.Net Silverlight pobierzemy ze strony producenta: Mobilize.net.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia