Anniversary Update coraz bliżej. Microsoft nie zapomina o IE 11

Anniversary Update coraz bliżej. Microsoft nie zapomina o IE 11

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 5/25/2016, 2:17 PM

Liczba odsłon: 3192

Począwszy od wydania Windows 10 z dołączoną przeglądarką Microsoft Edge, Internet Explorer zaczął być traktowany jako obywatel drugiej kategorii. Niegdyś bijąca rekordy popularności przeglądarka została zepchnięta na boczny tor, a dokładniej do akcesoriów systemu - jej skrótu nie znajdziemy domyślnie w menu Start ani na liście Wszystkich aplikacji. Choć nowa przeglądarka odpowiada na potrzeby większości użytkowników, zapotrzebowanie na IE można zarejestrować choćby w biznesie i przemyśle. Właście dla tych klientów Microsoft szykuje nowe uaktualnienie.

W zeszłym roku do Edge wprowadzono tryb Enterprise Mode, który pozwala uruchamiać niektóre strony w IE 11 i vice versa. Współpraca obydwu przeglądarek będzie niebawem jeszcze bardziej zacieśniona. Korzystając z listy stron dla Enterprise Mode, użytkownicy mogą zdecydować, które witryny mają być uruchamiane w IE. Edge dla takich stron domyślnie wyświetla komunikat, że do prawidłowego uruchomienia niezbętny jest Internet Explorer 11. Choć działanie funkcji wydaje się sprawne, Microsoft otrzymał wiele próśb o jej uproszczenie. "Międzywitrynowa" strona zostanie domyślnie usunięta, a IE 11 będzie uruchamiać się na pierwszym planie, po prostu zostawiając pracujący w tle Edge i pomijając wszystkie zbędne efekty wizualne. Planowane zmiany zobaczycie na poniższej animacji:

Jako że IE 11 poszedł już w odstawkę, wielu użytkowników chce go używać tylko wtedy, gdy jest to rzeczywiście niezbędne. W takich wypadkach Internet Explorer będzie uruchamiany tylko na potrzeby wymagających go aplikacji LOB, a pozostałe witryny będą uruchamiane w Edge lub innej domyślnej przeglądarce. Dzięki temu możliwe jest zachowanie bezpieczeństwa, szybkości i nowoczesności przy jednoczesnej kompatybilności ze starszym oprogramowaniem biznesowym. Ponadto w aktualizacji Windows 10 Anniversary Update zostaną zawarte nowe zasady grup, które pozwolą uruchamiać IE 11 tylko z witrynami, które administrator dołączył do Enterprise Mode Site List. Zasady te działają zarówno z XML v.1, jak też v.2. Zostanie też wprowadzona możliwość wyboru opcji wysyłania wszystkich stron z Intranetu do IE 11. Microsoft zaznacza przy tym, że najlepszą praktyką jest powiązanie obu przeglądarek z listą stron Enterprise Mode.

Anniversary Update to zbliżająca się "rocznicowa" aktualizacja Windows 10, której wagę można przyrównać do Windows 8.1. Wniesie ona nowości funkcjonalne we właściwie wszystkich obszarach systemu - zaczynając na usprawnieniach w działaniu, poprzez interfejs użytkownika, a kończąc na natywnych aplikacjach. Uaktualnienie - znane dawniej jako Redstone - przypadnie też w udziale mobilnej wersji systemu.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia