Aktualizacja bezpieczeństwa trafiła do wszystkich wspieranych wersji IE

Aktualizacja bezpieczeństwa trafiła do wszystkich wspieranych wersji IE

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 8/19/2015, 3:15 PM

Liczba odsłon: 2528

Microsoft udostępnił aktualizację bezpieczeństwa, która łata podatność, występującą we wszystkich wspieranych wersjach Internet Explorera. Owa podatność może zostać wykorzystana przez atakującego do nadania sobie takich samych praw, jakie posiada użytkownik. Exploit jest więc rzeczywiście niebezpieczny, gdy użytkownik jest zalogowany na koncie z uprawnieniami administratora.

Aktualizacja bezpieczeństwa o numerze 3088903 została uznana przez Microsoft za krytyczną. Oznacza to, że nie powinniśmy zwlekać z jej pobraniem, jeśli zależy nam na bezpieczeństwie przeglądarki. Jak głosi opis w biuletynie bezpieczeństwa MS15-093: "Ta aktualizacja bezpieczeństwa rozwiązuje [problem z] podatnością w Internet Explorer, która może zezwolić na zdalne wykonanie kodu, gdy użytkownik przegląda specjalnie spreparowaną stronę, używając Internet Explorera. Atakujący, który z powodzeniem dokonał ataku exploitem, korzystając z tej podatności, może podnieść swoje uprawnienia do takich, jakie posiada użytkownik. Klienci, których konta zostały skonfigurowane do posiadania mniejszej liczby uprawnień użytkownika w systemie, są mniej narażeni od tych, którzy działają na uprawnieniach administratora".

Aktualizację pobierzemy na dwa sposoby:

  • Windows Update - jeśli zaznaczyliśmy opcję automatycznego aktualizowania, łatka pobierze się automatycznie. W przeciwnym razie musimy pobrać ją ręcznie.
  • Microsoft Download Center - aktualizację możemy pobrać samodzielnie. Wystarczy kliknąć link w Microsoft Security Bulletin MS15-093, który koresponduje z naszą wersją Windows.

Aktualizacja dotyczy wszystkich wspieranych wersji IE (od 7 wzwyż) w systemach Windows Vista, Windows Server 2008, Windows 7, Windows Server 2008 R2, Windows 8/8.1, Windows Server 2012 R2, Windows RT/RT 8.1 i Windows 10.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia