Age of Empires II w High Definition

Age of Empires II w High Definition

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 3/7/2013, 6:02 PM

Liczba odsłon: 2888

Microsoft zdecydował się na wydanie swojej kultowej gry z ulepszoną oprawą graficzną. Druga część Age of Empires w HD pojawi się jeszcze wiosną tego roku.

Age of Empires II zostało wydane prawie 14 lat temu, w 1999 roku, przy współpracy Microsoft Studios z Ensemble Studios. Amerykańskie studio odpowiedzialne jest za wszystkie części serii Age of Empires oraz Age of Mythlogy i strategiczną grę Halo Wars.

Teraz za pracę nad przywróceniem świetności Age of Empires II z grafiką High Definition zabrało się studio Hidden Path Entertainment, które ma na swoim koncie m.in. grę Defense Grid: The Awakening oraz wydany w zeszłym roku Counter-Strike: Global Offensive. Według zapowiedzi Age of Empires II HD ma obsługiwać ekrany z rozdzielczością 1080p i otrzyma ulepszone tekstury terenu, wody, obiektów i nowe efekty świetlne.

Reedycja gry zostanie wydana za pośrednictwem platformy Steam, więc można się spodziewać, że oprócz klasycznej rozgrywki, fani strategii będą mogli walczyć również o ciekawe osiągnięcia, łatwo znaleźć przeciwnika do gry wieloosobowej oraz łączyć się w zespoły. Produkt ma również współpracować ze Steam Workshop, więc do gry będzie można dodawać rzeczy stworzone przez użytkowników.

Age of Empires II HD z dodatkiem The Conquerors pojawi się na platformie Steam 9 kwietnia tego roku. Microsoft, Steam ani studio Hidden Path Entertainment nie podało konkretnej ceny, ale już wiadomo, że ci gracze, którzy zamówią grę do 5 kwietnia zapłacą za nią 10 procent mniej i będą mogli zagrać w nią już tego samego dnia.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia