38 miliardów dolarów przychodu ze sprzedaży Windows, gier i Surface! Przedstawiamy wyniki finansowe

38 miliardów dolarów przychodu ze sprzedaży Windows, gier i Surface! Przedstawiamy wyniki finansowe

Autor: Mateusz Miciński

Opublikowano: 7/23/2020, 2:06 PM

Liczba odsłon: 2715

Microsoft opublikował wczoraj raport przychodu za czwarty kwartał roku podatkowego 2020, czyli za drugi kwartał roku kalendarzowego. Firma odnotowała aż 38 miliardów dolarów przychodu, co daje 13% wzrost w odniesieniu do tego samego kwartału ubiegłego roku. Jak zwykle, raport podzielony został na trzy sektory. Oto wyniki z poszczególnych:

Produktywność i procesy biznesowe

W tym segmencie firma Microsoft odnotowała najmniejszy wzrost w odniesieniu do roku ubiegłego. Wyniósł on zaledwie 6%, dzięki kwocie 11,8 miliarda dolarów przychodu. Wyniki w tym segmencie napędzała sprzedaż subskrypcji Office 365. Sprzedaż Office 365 wzrosła o 19%, podczas gdy desktopowe produkty Office zanotowały spadek na poziomie 34%. Łącznie produkty konsumenckie Office i usługi w chmurze wzrosły o 6%. W kwestii liczby użytkowników - przybyło ich o 23% więcej niż w roku ubiegłym i łączna liczba abonentów Office 365 wynosi teraz 42,7 miliona.

Przychód z portalu LinkedIn wzrósł o 10%, usługi Dynamics o 13%, a Dynamics 365 o 38%.

Intelligent Cloud

Usługi chmurowe zanotowały największy wzrost, jak i przychód. Wzrost wyniósł aż 17% do roku poprzedniego, a przychód - 13,4 miliarda dolarów. Przychód z platformy Azure wzrósł aż o 47%, a z Enterprise Mobility o 26%.

Komputery osobiste

W tej kategorii działalności giganta z Redmond, wzrost w porównaniu do ubiegłego roku osiągnął 14%, a firmie dał 12,9 miliarda dolarów przychodu. Wyniki z tego segmentu działalności Microsoft są efektem panującej pandemii. Przychód ze sprzedaży Windows wzrósł o 7%, a z ogółu komercyjnych usług Windows i chmurowych przychód wzrósł o 9%. Najciekawiej prezentują się liczby w kontekście gier na Xbox i urządzeń Surface. Xbox zanotował wzrost o 65%, a sprzedaż urządzeń Surface o 28%.

Dochód operacyjny całej firmy wyniósł 13,4 miliarda dolarów przy dochodzie netto w wysokości 11,2 miliarda dolarów.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia