343 Industries ujawnia szczegóły dotyczące Halo: MCC na PC

343 Industries ujawnia szczegóły dotyczące Halo: MCC na PC

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/19/2019, 10:46 PM

Liczba odsłon: 910

Przed tygodniem stało się jasne, że Halo: The Master Chief Collection wchodzi na PC, a do kolekcji dołączy Halo: Reach. Poznaliśmy wtedy kilka faktów, jak m.in. to, że cała kolekcja zostanie wydana na PC za pośrednictwem Microsoft Store i Steam, a części będą ukazywały się kolejno po sobie. Więcej szczegółów na ten temat wyjawił deweloper, 343 Industries, w sesji AMA na portalu Reddit.

Lista zadanych pytań i uzyskanych odpowiedzi jest dość długa (tutaj można ją zobaczyć w całości), dlatego wyciągnijmy z niej tylko te najważniejsze wnioski. Zacznijmy od zdecydowanie dobrej wiadomości - chociaż dziś cały gaming pecetowy skupia się na Windows 10, to Halo: kolekcja Master Chief otrzyma również pełne wsparcie dla Windows 7, a 343 Industries bierze też pod uwagę grywalność na Windows 8. Co więcej, wszystkie te wydania będą ze sobą kompatybilne pod względem cross-playu, czyli wspólnej gry. Wsparcie dla niego do Xbox One trafi jednak dopiero po jakimś czasie.

Popularnością na sesji cieszył się też temat modów. Wygląda na to, że istnieje spora szansa, że wsparcie dla nich zostanie dodane po premierze. Jak powiedzieli deweloperzy: Pracujemy blisko z członkami społeczności moderów (w tym z paroma przyjaciółmi z zespołu EIDewrito), by sprawdzić nasze opcje dla "oficjalnego" wsparcia modów.

Gracze pecetowi na pewno się ucieszą z informacji, że deweloper pracuje nad suwakami FOV i zniesieniem blokady fps-ów w grach z kolekcji MCC. Ponadto wsparcie otrzyma większość istniejących formatów obrazu, w tym 21:9, 16:9, 16:10, 3:2, 4:3, a więc wszystkie popularne opcje. Oczywiście musiało też paść pytanie o prace nad Halo 5 dla PC. Tu niestety deweloper powiedział tylko, że na razie nie ma takich planów.

W zeszłym tygodniu 343 obwieścił, że kolejne części kolekcji staną się indywidualnie dostępne do kupienia w ramach MCC, gdy będą już gotowe. Co to właściwie znaczy? Teraz znamy już odpowiedź: MCC jako całość będzie dostępny, gdy wszystkie kolejne gry już się ukażą na PC. Do tego czasu gracze pecetowi będą mogli kupować poszczególne gry tylko indywidualnie. Odniesiono się też do ram czasowych tych wydań, o których przed tygodniem mówiono, że zaczną się w tym roku. 343 powiedział, że gry będą gotowe, kiedy będą gotowe.