25 dni... i 2,5 miliona sprzedanych sztuk Kinecta

25 dni... i 2,5 miliona sprzedanych sztuk Kinecta

Autor: Barłomiej Wojas

Opublikowano: 11/30/2010, 9:17 PM

Liczba odsłon: 4272

Pomimo stosunkowo wysokiej ceny Kinecta, urządzenie to doskonale radzi sobie na rynku. Z informacji podanych oficjalnie przez Microsoft wynika, iż w zaledwie 25 dni od premiery sprzedano już 2,5 miliona sztuk na całym świecie.

Microsoft jest zadowolony z wyników sprzedaży, jakie Kinect osiągnął od czasu premiery, która miała miejsce niecały miesiąc temu. Firma zapowiada, że dołoży wszelakich starań w współpracy z partnerami handlowymi, aby zwiększyć produkcję urządzenia i nadążyć za wciąż rosnącym na nie popytem. Wygląda na to, że wszystkie wcześniejsze prognozy mogą zostać osiągnięte, a przypomnijmy, że Microsoft założył, iż do końca tego roku sprzeda 5 milionów sztuk Kinecta. Obecne wyniki, 2,5 miliona sprzedanych kontrolerów do Xboksa 360, pozwalają wierzyć, że przewidywania firmy się urzeczywistnią. Sprzyja temu zbliżający się okres świąteczny, w którym to zawsze rośnie sprzedaż tego typu "zabawek". Dodatkowo na zwiększenie popytu wpłynąć mogą dochodzące z różnych stron informacje o udanym shakowaniu kontrolera. Wiele dostępnych w sieci filmików prezentuje nowe możliwości urządzenia, jakie daje ten proces – m.in. sterowanie systemem Windows czy kontrolowanie postaciami z gier na PC.

Na chwilę obecną Kinect dostępny jest u 60 tys. sprzedawców detalicznych w 38 krajach, w tym także w Polsce. Jego cena w zależności od wariantu wynosi około 500 zł. za sam kontroler lub 1200 zł. w zestawie z konsolą Xbox 360.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia