Data publikacji malejąco

Artykuły o Windows 7

Menedżer zadań Windows od podszewki

Autor: Krzysztof Kapustka

Opublikowano: 8.10.2013, 00:00

Liczba odsłon: 75352

Menedżer zadań Windows to narzędzie pozwalające na szybkie i sprawne zarządzanie uruchomionymi w systemie procesami i wykonywanymi przez ich wątki zadaniami. Dzięki niemu można w łatwy sposób uruchamiać nowe i kończyć uruchomione już zadania, nadawać im odpowiednie priorytety czy dostosowywać koligację procesorów, a także włączać i wyłączać poszczególne usługi tak, aby zredukować wykorzystanie zasobów systemowych. Statystyki dotyczące użycia można śledzić dzięki zebranym w poszczególnych tabelach danym oraz dynamicznie uaktualnianym wykresom, które te dane odzwierciedlają. Narzędzie to jest bardzo przydatne, zwłaszcza gdy zachodzi potrzeba zamknięcia aplikacji, która przestała odpowiadać na polecenia użytkownika, bez konieczności restartowania komputera.

Analiza uruchamiania systemu Windows 7 z użyciem Xperfa

Autor: Marcin Paradowski

Opublikowano: 16.08.2013, 00:00

Liczba odsłon: 46487

Z uwagi na coraz bardziej powszechne wykorzystywanie systemu Windows 7, użytkownicy instalują na nim coraz to nowsze i bardziej wymagające oprogramowanie, którego natłok obniża stopniowo jego wydajność. Spora część usług i aplikacji startuje automatycznie wraz z systemem, znacznie, a niekiedy zupełnie nieoczekiwanie wydłużając czas jego uruchamiania. W niniejszym artykule przyjrzymy się więc narzędziom pozwalającym na dokonanie dogłębnej analizy podejrzanie wydłużonego startu systemu Windows 7. Znając tego przyczynę, będziemy mogli odpowiednio zareagować i skrócić czas oczekiwania na osiągnięcie przez system stanu bezczynności, a co za tym idzie jego gotowości do pracy.

Korzystanie z akceleratorów

Autor: Adam Myszkowski

Opublikowano: 26.03.2010, 00:00

Liczba odsłon: 9864

Program Internet Explorer 8 oferuje szereg akceleratorów ułatwiających szybki dostęp do najbardziej potrzebnych funkcji. Akcelerator jest pluginem, który rozszerza możliwości przeglądarki IE 8 o funkcjonalność umożliwiającą wykonywanie zadań związanych z przeglądaniem, bez konieczności przechodzenia do innych stron sieci Web. Aby znaleźć dojazd, sprawdzić znaczenie słowa, przetłumaczyć tekst na inne języki, przesłać zawartość strony w wiadomości e-mail, łatwo wyszukiwać informacje i tym podobne, nie trzeba otwierać kilkunastu nowych stron i przeszukiwać ich zawartości.

Widok zgodności

Autor: Adam Wojtasik

Opublikowano: 25.03.2010, 00:00

Liczba odsłon: 10767

Strony internetowe, które zostały zaprojektowane za czasów starszych wersji programu Internet Explorer, mogą być niepoprawnie wyświetlane w najnowszej wersji przeglądarki. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby niekompatybilne witryny były poprawnie wyświetlane w Internet Explorer 8. Wystarczy w tym celu skorzystać z funkcji Widok zgodności .

Zapisywanie i publikowanie gotowego projektu

Autor: Adam Myszkowski

Opublikowano: 22.03.2010, 00:00

Liczba odsłon: 7541

Gdy już stworzymy swój własny materiał filmowy, z pewnością będziemy chcieli zaprezentować go szerszej publiczności. Windows Live Movie Maker w bardzo prosty sposób pozwala na zapisywanie plików wideo w nim utworzonych, oraz na publikację ich w Internecie. A ponieważ jest to bardzo prosta czynność, nie traćmy czasu i bierzmy się do roboty.

Dodawanie tekstu

Autor: Adam Myszkowski

Opublikowano: 21.03.2010, 00:00

Liczba odsłon: 20925

Aby urozmaicić nasz film tworzony przy pomocy programu Windows Live Movie Maker warto dodać do niego napisy. Począwszy od napisu tytułowego, poprzez podpisy pod zdjęciami, skończywszy na napisach końcowych. Narzędzia dodawania tekstu w programie są dość rozbudowane i posiadają sporo opcji konfiguracyjnych. Dodaliśmy już w poprzednich artykułach obrazy, dźwięki, efekty przejść, czas zabrać się zatem za narzędzia tekstowe.

Przejścia i efekty

Autor: Adam Myszkowski

Opublikowano: 20.03.2010, 00:00

Liczba odsłon: 9066

Każdy tworzony film składa się z wielu ujęć. Ujęcia mogą następować jedne po drugich bez żadnego efektu przejścia, Windows Live Movie Maker pozwala jednak zastosować różne efekty przejść między ujęciami. Ponadto, każde ujęcie możemy wzbogacić o wizualny efekt. Zapoznajmy się zatem z efektami i przejściami.

Dodawanie i dostosowywanie ścieżki dźwiękowej

Autor: Adam Myszkowski

Opublikowano: 19.03.2010, 00:00

Liczba odsłon: 10901

Film bez ścieżki dźwiękowej z pewnością nie zainteresuje odbiorców tak, jak powinien. Jednak same dźwięki nagrane kamerą nie zawsze muszą być atrakcyjne, czasami trzeba też niepotrzebne wyciąć. Warto zatem dodać jakąś ścieżkę melodyczną, lub może efekty dźwiękowe zapisane w plikach dźwiękowych.

Opcje programu Windows Live Mail

Autor: Adam Myszkowski

Opublikowano: 18.03.2010, 00:00

Liczba odsłon: 7999

Program Windows Live Mail pozwala na skorzystanie z wielu opcji konfiguracyjnych. Poznaliśmy już główne funkcje programu, czas zatem na zapoznanie się z opcjami.

Opcje bezpieczeństwa

Autor: Adam Myszkowski

Opublikowano: 17.03.2010, 00:00

Liczba odsłon: 5637

Program Windows Live Mail posiada szereg opcji poprawiających bezpieczeństwo w sieci. Czas zapoznać się z zawartością okna Opcje zabezpieczeń .