Ulepszone wprowadzanie i dźwięk w Remote Desktop Mobile na iOS

Ulepszone wprowadzanie i dźwięk w Remote Desktop Mobile na iOS

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:01
18.08.2020
1967 wyświetleń
Remote Desktop Mobile (Pulpit zdalny Microsoft) to klient pulpitu zdalnego pozwalający łączyć się zdalnie z komputerem lub pulpitami i aplikacjami wirtualnymi udostępnionymi przez administratora. Microsoft wypuścił właśnie jego aktualizację z nowymi funkcjami na iOS, wliczając w to globalny tryb wprowadzania dla wszystkich aktywnych połączeń, wsparcie dla automatycznego przełączania urządzeń wyjścia dźwięku, inne zmiany i poprawki. Szczegóły poniżej.

Remote Desktop Mobile — lista zmian w wersji 10.1.3 na iOS

  • Tryb wprowadzania (wskaźnik myszy lub tryb dotykowy) jest teraz globalny pomiędzy wszystkimi aktywnymi połączeniami z aplikacjami PC i zdalnymi.
  • Rozwiązano problem, który uniemożliwiał przekierowanie mikrofonu z nieustannej pracy.
  • Rozwiązano problem, który powodował odtwarzanie wyjścia dźwięku ze słuchawki iPhone'a zamiast z głośnika wewnętrznego.
  • Dodano wsparcie dla automatycznego przełączania urządzeń wyjścia dźwięku między wewnętrznym głośnikiem iPhona/iPada, głośnikami bluetooth i Airpods.
  • Odtwarzanie dźwięku w tle jest teraz kontynuowane po przełączeniu się z klienta lub zablokowaniu urządzenia.
  • Wprowadzanie z myszy automatycznie przełącza się na tryb dotykowy podczas użycia myszy SwiftPoint na iPhone'ach lub iPadach (nie działających na iPadOS 13.4 lub nowszym).
  • Rozwiązano problemy z wyjściem grafiki, podczas gdy serwer był skonfigurowany do używania trybu pełnoekranowego AVC444.
  • Usunięto bugi w VoiceOver.

Ponadto zaktualizowano sposób przewijania zawartości sesji w przybliżeniu z użyciem zewnętrznej myszy lub trackpada. Wystarczy nacisnąć klawisz myszy i przesunąć kursor z pokrętła przewijania, a w trybie dotykowym — nacisnąć pokrętło przewijania i przesunąć palec. Sesja zostanie "przytwierdzona" do palca i będzie za nim podążać. W trybie wskaźnika myszy można ponadto przemieszczać się, naciskając kursor wirtualnej myszy na bokach ekranu.

Remote Desktop Mobile na urządzenia z iOS 13.0 lub nowszym pobierzemy bezpłatnie z Apple App Store.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-adds-new-features-along-with-bug-fixes-to-remote-desktop-mobile-on-ios

Polecamy również w kategorii Apple