Sprawdzanie pisowni w aplikacjach Office Online

Sprawdzanie pisowni w aplikacjach Office Online

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
00:00
28.12.2017
0 komentarzy
2672 wyświetlenia

Poprawność językowa tworzonych przez nas plików to bardzo ważna rzecz, zwłaszcza gdy dokument ma być przeglądany przez inne osoby. Jednak znajomość poprawnej polszczyzny bywa trudna i nie każdy potrafi pisać bezbłędnie. Tutaj z pomocą przychodzi pakiet Office i wbudowane w niego sprawdzanie pisowni. W dzisiejszych czasach jest to co prawda powszechna funkcja, wbudowana w klawiatury smartfonów czy przeglądarki internetowe.

Pakiet Office Online oferuje sprawdzanie pisowni w programach Word, Excel, OneNote i PowerPoint. W każdym z nich wygląda to nieco inaczej. Nie znajdziemy tutaj tak zaawansowanych opcji jak w wersji desktopowej, ale jest to wystarczające narzędzie do korekty błędów. W programie Word Online funkcja ta jest najbardziej rozbudowana.

Sprawdzanie pisowni Word Online

Opcje sprawdzania pisowni znajdziemy na karcie Recenzja. Możemy sprawdzić poprawność całego tekstu, klikając Pisownia i gramatyka, oraz zmienić język sprawdzania.

Sprawdzanie pisowni PowerPoint Online

W PowerPoint Online pisownia sprawdzana jest na bieżąco, opcje sprawdzania ukryte są w menu kontekstowym, które wywołamy, klikając prawym przyciskiem myszy wyraz oznaczony jako błędny. Możemy wtedy wybrać sugerowaną poprawną wersję, ignorować błąd lub zmienić język sprawdzania.

Sprawdzanie pisowni OneNote Online

W aplikacji OneNote Online opcje sprawdzania pisowni znajdują się na karcie Narzędzia główne. Analogicznie do poprzednich przykładów możemy wybrać opcję sprawdzania, zmiany języka, oraz dodatkowo ukryć błędy pisowni. Pozostałe aplikacje pakietu Office Online nie posiadają opcji sprawdzania pisowni.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Office Online

Komentarze

Skomentuj

Autor