Pogromcą Nintendo Switch może się okazać tablet z Windows 10

Pogromcą Nintendo Switch może się okazać tablet z Windows 10

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
10:53
31.10.2017
0 komentarzy
1175 wyświetleń

Coraz większa ilość ludzi spędza choć trochę ze swojego czasu grając w gry komputerowe. Oczywiście wielkie firmy zajmujące się elektroniką czerpią z tego niemałe zyski, które stale próbują powiększyć. Kilka miesięcy temu jeden z czołowych producentów konsol, Nintendo, postanowił stworzyć urządzenie łączące w sobie przyzwoite parametry techniczne wraz z mobilnością – tak narodził się bijący rekordy sprzedażowe Nintendo Switch. Urządzenie te przypominające z grubsza tablet z dopinanymi bocznymi kontrolerami sprzedało się do 30 września w liczbie 7,63 mln sztuk, zaś do końca tego roku fiskalnego prognozowana jest całkowita liczba aż 14 mln egzemplarzy. Oczywistym stało się więc, że pojawi się konkurencja, w mniejszym lub większym stopniu naśladująca Switcha. Jednym z jej przedstawicieli jest wyjątkowo obiecujący tablet Vastking G800, działający w oparciu o system operacyjny Windows 10.

W tym przypadku to właśnie Windows 10 przyciąga do urządzenia bardziej niż cokolwiek innego. Dzieje się tak z bardzo prostej przyczyny – nie dość, że dzięki temu platforma staje się o wiele bardziej uniwersalna, to dodatkowo gier (a więc głównego powodu zakupu tego typu sprzętu) dostępnych na nią jest o wiele więcej niż na hermetycznym systemie Nintendo. Najprawdopodobniej poskutkuje to tym, że więcej osób wybierze właśnie Vastking G800. Sprzęt ten ma cechować 8 calowy ekran o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli, procesor Intel Pentium N4200 (zaledwie 1,1 GHz) oraz 32 GB pamięci wewnętrznej (z możliwością rozszerzenia kartami SD). Jeśli zaś chodzi o pamięć RAM, będzie jej kilka wariantów, począwszy od 2 na 6 GB skończywszy. Niestety, wykorzystana została dosyć słabą bateria mająca zaledwie 3,400 mAH, wobec czego dłuższe sesje z pseudo-konsolą bez podłączenia do prądu raczej odpadają. Urządzenie będzie dysponowało modułami łączności Wi-Fi oraz Bluetooth, zaś jeśli chodzi o porty, to dostępne będzie standardowe USB, USB typu C oraz Jack 3,5mm. Dodatkowo, Vastking posiada 2-megapikselową kamerę na frontowej powierzchni, co może okazać się przydatne chociażby podczas połączeń Skype.

Być może powyższe parametry nie zrobią na nikim zbyt dużego wrażenia, jednak pamiętać należy, że główną zaletę tego konkretnego urządzenia stanowi połączenie Windows 10 z mobilnością oraz podpinanymi kontrolerami. Vastking G800 wydaje się być obecnie całkiem kuszącą propozycją, niestety nie jest jeszcze znana jego cena ani data premiery – firma odpowiedzialna za jego stworzenie nadal prowadzi przetarg dotyczący tego, czyje logo widnieć będzie na gotowym produkcie.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowscentral.com/vastking-g800-nintendo-switch-windows-10-gamers

Polecamy również w kategorii Urządzenia

Komentarze

Skomentuj

Autor