Pierwsze osiągnięcia Xbox Live dostępne w Nintendo Switch

Pierwsze osiągnięcia Xbox Live dostępne w Nintendo Switch

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
15:23
13.04.2018
1191 wyświetlenie

Odwieczna wojna konsol - Xbox kontra PlayStation - Microsoft kontra Sony. Skupiając się na przepychankach tych dwóch graczy, zapominamy, że na rynku obecny jest jeszcze trzeci. Nintendo, bo o nim mowa, to dawny lider konsolowego wyścigu zbrojeń, który jednak już dawno stracił swoją pozycję, aczkolwiek nie można mu zarzucić braku aktywności, a co ważniejsze - innowacyjności. Doskonałym przykładem tego jest Nintendo Switch.

Osiągnięcia Xbox Live w Nintendo Switch

Ta hybrydowa konsola, która pozwala zarówno na mobilną, jak i domową rozrywkę, jest dowodem na to, że Nintendo nadal potrafi i nadal chce. Po prostu nie jest za bardzo zainteresowany wyścigiem szczurów, w jakim biorą udział Microsoft i Sony. Mimo to Switch zdobył szturmem popularność użytkowników na całym świecie. Kolejne gry dołączają do jego biblioteki, a jedną z nich jest produkcja Microsoftu - Minecraft. Miłośnicy Minecrafta często pytali o osiągnięcia Xbox Live, jakie można zdobyć podczas gry na tej platformie. W zeszłym roku Phil Spencer odpowiadając na te pytania, stwierdził, że nie ma pewności, kiedy nastąpi wprowadzenie osiągnięć z Xbox Live na konsoli Nintendo, lecz biorąc pod uwagę silną współpracę między gigantami, o której również wspomniał Spencer, można się tego spodziewać.

W świetle nowych przecieków wszystko wskazuje na to, że już niedługo miłośnicy budowania świata z klocków na konsoli Nintendo będą mogli kolekcjonować osiągnięcia z Xbox Live. Odkryto bowiem listę 79 osiągnięć dostępnych na Nintendo Switch, wraz z wartością Gamescore, jaką można uzyskać za ich ukończenie. Warto wspomnieć, że Switch nie będzie pierwszym takim przypadkiem. Wcześniej gracze używający np. iPhone'a lub telefonów z Androidem mogli korzystać w niektórych grach z funkcji cross-play i zbierać osiągnięcia Xbox Live, nie tylko podczas gry na komputerze z Windows 10 czy konsoli Xbox.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/xbox-achievements-are-coming-to-the-nintendo-switch

Polecamy również w kategorii Usługi Xbox