Nowy ekran główny i wsparcie dla wideo 8K w OneDrive na Androida

Nowy ekran główny i wsparcie dla wideo 8K w OneDrive na Androida

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:55
03.02.2021
2302 wyświetlenia

OneDrive na Androida otrzymał dość znaczącą aktualizację, bo obejmującą doświadczenie ekranu głównego. Gdyby tego było mało, wprowadza wsparcie dla Samsung Motion Photos i wideo w oszałamiającej rozdzielczości 8K, co jest sporym udogodnieniem dla posiadaczy nowych smartfonów Galaxy.

Otwierając aplikację OneDrive, możemy teraz szybko powrócić do miejsca, w którym ostatnio skończyliśmy. Uzyskamy dostęp do ostatnio używanych plików i plików offline, a także będziemy mogli ponownie odkryć wspomnienia z tego samego dnia w poprzednich latach. Jeśli logujemy się na osobistym koncie OneDrive, zobaczymy trzy główne sekcje ekranu głównego: ostatnio używane pliki, pliki pobrane do użycia offline i zdjęcia "W tym dniu".

Gdy natomiast logujemy się na koncie służbowym lub szkolnym, zobaczymy ostatnie pliki, udostępnione biblioteki i pliki offline. Nowe doświadczenie ekranu głównego zastępuje dotychczasowy ekran główny. Jego widok pozostaje nadal dostępny w zakładce "Pliki". Zaktualizowany ekran domowy jest już dostępny na Androidzie, ale również na iOS. W przypadku tego pierwszego wymagany jest minimum Android 6.0 i OneDrive 6.21.

OneDrive

Kolejna nowość dotyczy Samsung Motion Photos. Format ten był już wcześniej wspierany w OneDrive, jednak dopiero teraz dodano możliwość jego odtwarzania. Ruchome obrazy wraz z dźwiękiem można oglądać zarówno w przeglądarkowej wersji OneDrive, jak i w aplikacji na Androida (minimum w wersji 6.23).

Microsoft poinformował też o wsparciu dla wideo w 8K, które mogą rejestrować ostatnie flagowe modele Samsung Galaxy. OneDrive umożliwiał już wcześniej przechowywanie wideo w 8K bez jakiejkolwiek kompresji. Od tej aktualizacji możemy również je odtwarzać. Gdy odtwarzamy wideo w 8K na telefonach bez wsparcia dla tej rozdzielczości, będzie ono odtwarzane w bieżącej rozdzielczości urządzenia.

OneDrive na urządzenia z Androidem można pobrać bezpłatnie ze Sklepu Play.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-onedrive-blog/onedrive-for-android-updates/ba-p/1953515

Polecamy również w kategorii Android