Nowe opcje interfejsu w Windows 10 SDK dla Visual Studio 15.9.1

Nowe opcje interfejsu w Windows 10 SDK dla Visual Studio 15.9.1

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:24
19.11.2018
624 wyświetlenia

Na konferencji Build w tym roku Microsoft zaprezentował pod szyldem Microsoft 365 sporo nowości, zorientowanych na pracę z wieloma zmysłami i wieloma urządzeniami. Funkcjonalności te wychodzą teraz ze sfery demonstracyjnej i stają się dostępne dla deweloperów za pośrednictwem Windows 10 SDK. Aktualna wersja zestawu narzędzi programistycznych współpracuje z Visual Studio 15.9.1.

Zobaczmy, co nowego w Windows 10 SDK:

  • Windows UI Library (WinUI) pozwala wykorzystać najnowsze kontrolki i style Fluent Design w aplikacjach dla Windows 10 bez konieczności czekania, aż klienci zaktualizują system do najnowszej wersji. Pakiet nuget WinUI jest kompatybilny wstecznie z Windows 10 aż do wersji 1607 (Anniversary Update) i zawiera te same potężne kontrolki, których używa Windows w swoich aplikacjach i usługach.
  • API hostujące UWP XAML (Preview) umożliwia hostowanie "wysp" elementów interfejsu UWP XAML przez aplikacje zbudowane z użyciem technologii spoza ekosystemu UWP, tj. Windows Forms, WPF lub C/C++ Win32. Dzięki temu nie ma konieczności przepisywania czy ponownego pakietowania aplikacji dla UWP. Microsoft utworzył zestaw wrapperów WPF i WinForms dla powszechnie używanych elementów UI, których mogą użyć programiści, aby zaoszczędzić czas.
  • Adaptive Cards 1.1 ułatwia dodawanie funkcji, takich jak Media Element czy Action Icons, oraz budowanie kart z nowym designerem wizualnym. Adaptujące się karty dostępne są dla Outlook (Actionable Messages), Cortany (Skills) i Teams (poprzez Azure Bot Service).
  • Graph Notifications (Preview) oferują zgodną z wymaganiami firm, zorientowaną na osoby i wieloplatformową platformę powiadomień, opartą na Microsoft Graph. Wersja poglądowa współpracuje z iOS, Androidem, Windows i Graph Explorerem.
  • Project Ink Analysis umożliwia pisanie aplikacji, które pozwalają użytkownikom rysować i wyrażać się, i oferuje możliwości rozumienia/rozpoznawania, które czynią pracę z wirtualnym tuszem bardziej produktywną. Jest to ta sama technologia, której używa Microsoft Office!
  • Hyper-V pozwala deweloperom Androida cieszyć się szybkim jego emulatorem pod Windows, wyposażonym w najnowsze API Androida - wszystko to w Hyper-V. Minimalne wymagania to Windows 10 w wersji 1803 na maszynie x86 i Visual Studio v15.8.
  • Windows Machine Learning API jest teraz łatwiejsze w obsłudze, ponieważ jest takie samo dla aplikacji Win32 i UWP. Nowe możliwości obejmują wsparcie dla modeli ONNX v1.2.2, konwertowanie typów danych FP32 w modelach ONNX w celu użycia FP16, wsparcie dla Windows Server 2019 i poprawione czasy wykonywania obliczeń dla CPU i GPU.

Microsoft zapowiada też, że więcej na temat ostatnich aktualizacji i osiągnięć w Azure, Visual Studio i Windows usłyszymy na zbliżającej się konferencji Microsoft Connect(); 2018, która odbędzie się już 4 grudnia.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/buildingapps/2018/11/19/updated-version-of-windows-10-sdk-now-available-with-visual-studio-15-9-1/

Polecamy również w kategorii Visual Studio