Microsoft Ignite 2016 - keynote rozpoczynający ze Scottem Guthrie

Microsoft Ignite 2016 - keynote rozpoczynający ze Scottem Guthrie

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:46
26.09.2016
1356 wyświetleń

Rozpoczyna się właściwa część porannego keynote'u na Microsoft Ignite 2016. Na scenę wchodzi Scott Guthrie, by przez następne 90 minut opowiadać o najważniejszych technologiach, transformacjach i innowacjach. Warto na wstępie powiedzieć parę słów o prelegencie. Scott Guthrie jest jednym z najlepszych deweloperów w historii Microsoft, znanym choćby jako współtwórca platformy .NET i lider działu Cloud and Enterprise. Dziś będzie on reprezentował cały Microsoft.

Scott Guthrie rozpoczyna keynote od wprowadzenia w temat technologii o charakterze przekształcającym. Czym jest cyfrowa transformacja? Można ją zdefiniować poprzez efekty: zaangażowanie klientów, wspomaganie pracowników, optymalizacja operacji i przekształcanie produktów.

Za przykład biznesu, który działa w taki sposób, Guthrie uznaje BMW. Firma wypuściła w tym roku aktualizacje oprogramowania dla samochodów, które to pozwala zaangażować klientów i dostarczyć im bogatszego doświadczenia użytkowania czterech kółek. Mowa nie tylko o oprogramowaniu "osadzonym" w komputer pojazdu, ale także o aplikacjach mobilnych, poprzez które klienci mogą zarządzać nim w sposób zdalny. Obie te warstwy napędzane są poprzez technologię chmury Microsoft Azure. Zaplecze stanowi tu Azure IoT a także usługi analityczne dostarczane na platformie Azure. "Zespół BMW przeszedł od koncepcji do wydania w niecały rok i był w stanie przekształcić doświadczenie każdego klienta BMW" - tłumaczy Scott.

Kolejnym przykładem cyfrowej transformacji jest Facebook - najpopularniejsza sieć społecznościowa na świecie. Scott Guthrie jako przykład transformacji wewnątrz zespołu Facebooka podaje jego przejście na Office 365 na początku tego roku, co dało "fantastyczne rezultaty". Jako że Office 365 działa na wszystkich systemach i urządzeniach, wliczając w to Windows, Mac, iPhone, iPad i Android, pracownicy Facebooka zyskali na produktywności, mogąc komunikować się i współpracować z poziomu dowolnej używanej przez nich platformy. Jest to przykład transformacji sposobu współpracy wśród pracowników organizacji.

Jak jeszcze można przekształcić swój biznes przy użyciu nowoczesnych technologii? O tym za chwilę!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://ignite.microsoft.com

Polecamy również w kategorii Wydarzenia specjalne