Data publikacji malejąco

Office for the web

Microsoft Word Online - poznaj 5 powodów, dla których warto z niego skorzystać

Autor: Arkadiusz Partyka

Opublikowano: 14.09.2023, 10:18

Liczba odsłon: 1582

Sprawdź, na co pozwala darmowa wersja najpopularniejszego programu biurowego Microsoft Word.

Błąd 500 w Outlook Web App - jak naprawić?

Autor: Mateusz Miciński

Opublikowano: 12.05.2023, 08:00

Liczba odsłon: 2440

W tej poradzie przedstawiamy trzy rozwiązania, które można podjąć, aby naprawić błąd 500 w Outlook Web App

Jak włączyć powiadomienia na pulpicie z aplikacji Outlook Web App?

Autor: Arkadiusz Partyka

Opublikowano: 20.04.2023, 07:00

Liczba odsłon: 2097

Włączenie powiadomień z Outlook Web App na pulpicie systemu Windows może znacznie usprawnić pracę z pocztą, umożliwiając szybsze reagowanie na e-maile.

Praca z Notesem zajęć w OneNote Class Notebook

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 23.03.2018, 00:00

Liczba odsłon: 5911

OneNote w wersji edukacyjnej przeznaczonej do pracy z uczniami to niezwykle przydatne narzędzie wynoszące proces nauki na wyższy, cyfrowy poziom. Wszystkie notatki dostępne są w chmurze - nauczyciel ma wgląd w to, nad czym pracują uczniowie, a uczniowie na ekranie swoich komputerów mogą śledzić to, co przekazuje im prowadzący zajęcia. Wszystko to bez używania tradycyjnej kartki i długopisu. No chyba że korzystamy z cyfrowego rysika.

Stosowanie łatwych stylów w dokumentach

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 23.02.2018, 00:00

Liczba odsłon: 4910

Style w edytorze tekstu Word Online to bardzo przydatne narzędzie pozwalające szybko i prosto sformatować przygotowywany tekst. Możemy jednym kliknięciem wyróżnić odpowiednie partie tekstu w dogodny dla nas sposób, wydzielić nagłówki, tytuły, cytaty i odwołania. Znajdziemy ją na karcie Narzędzia główne .

Edytowanie pliku na komputerze

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 22.02.2018, 00:00

Liczba odsłon: 5555

Office Online pozwala na przeniesienie całej swojej pracy do chmury. Możemy ograniczyć się praktycznie tylko do aplikacji przeglądarkowych, bez konieczności instalowania czegokolwiek na lokalnym dysku, jednakże czasem może się okazać, że wersja Online aplikacji nie jest wystarczająca do pracy z danym plikiem. Teoretycznie możemy pobrać kopię pliku na dysk i otworzyć go ręcznie w aplikacji desktopowej. Microsoft jednak postanowił ułatwić nam maksymalnie pracę, dodając do programów Office Online prosty przycisk Edytuj w programie , znajdujący się tuż obok kart na pasku narzędziowym. Opcja ta jest dostępna w programach Excel, Word, OneNote i PowerPoint , gdzie opisana jest jako Otwórz w programie .

Formatowanie czcionki w łatwy sposób

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 21.02.2018, 00:00

Liczba odsłon: 9262

Tworząc dokument, chcemy by był on czytelny i wizualnie atrakcyjny dla czytelnika. Dlatego też, w każdym programach pakietu Office Online mamy wiele możliwości konfiguracji wyglądu czcionki. Najwięcej opcji formatowania mamy w programie Word Online. Wszystkie opcje dotyczące wyglądu czcionki znajdują się na karcie Narzędzia główne .

Office Online - wygodne skalowanie widoku

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 20.02.2018, 00:00

Liczba odsłon: 6094

Office Online pozwala w prosty sposób dostosować rozmiar wyświetlanego obrazu. Szczególnie przydatne jest to w przypadku pracy na ekranie dużej rozdzielczości oraz wtedy, gdy musimy mieć dokładny wgląd w detale dokumentu. Skalowanie obrazu wbudowane jest w Word Online i PowerPoint Online , natomiast Excel i OneNote w wersji webowej opcji skalowania nie posiadają.

Zapisanie pliku otwartego w przeglądarce

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 19.02.2018, 00:00

Liczba odsłon: 5455

Kiedy pracujemy z programami pakietu Office Online, wszystkie zmiany zapisują się automatycznie w usłudze OneDrive. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, a pliki mamy zawsze pod ręką, dostępne zarówno z poziomu komputera, jak i telefonu. W przypadku uszkodzenia lub utraty sprzętu nie tracimy cennych danych, bowiem są one przechowywane w chmurze. Jednak czasem trzeba zapisać plik na dysku lokalnym, choćby w celu pracy w trybie offline. Naturalnie możemy taki dokument bez problemu pobrać.

Rozpoczynanie pracy z Office Online

Autor: Amadeusz Labuda

Opublikowano: 17.02.2018, 00:00

Liczba odsłon: 5141

Aby uruchomić W ciągu ostatnich kilku lat byliśmy świadkami prawdziwej cyfrowej rewolucji – komputery znacząco zmniejszyły swoje rozmiary, szybkie łącza stały się dostępne niemal wszędzie, zaś coraz więcej aplikacji zaczęło operować z poziomu Chmury. Przeobrażenia tego pokroju nie ominęły również rozwiązań stworzonych przez Microsoft, w tym jego znakomitego pakietu aplikacji biurowych Office. Tak więc Office z biegiem czasu ewoluował, zaś coraz większa liczba jego składników stała się dostępna z poziomu zwykłej przeglądarki, bez potrzeby pobierania jakichkolwiek plików. W międzyczasie gigant zadecydował, że czas udostępnić darmową, sieciową wersję pakietu Office – miała ona swoją premierę w 2010 roku pod nazwą Office Web Apps . Rzecz jasna rozwiązanie to było stale ulepszane i przechodziło ciągłe metamorfozy, by w 2014 roku zostać ostatecznie przemianowanym na Office Online . dowolny z programów pakietu Microsoft Office 365...