Udostępnianie plików z wyszukiwarki w Windows 11 (build 22635.3720 w Beta Channel)

Udostępnianie plików z wyszukiwarki w Windows 11 (build 22635.3720 w Beta Channel)

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/9/2024, 6:20 PM

Liczba odsłon: 378

W ten piątek do Insiderów w Beta Channel na Windows 11 dotarła nowa aktualizacja. Oprócz nowości związanych z Narratorem i Dostępem głosowym, znanych z niedawnej aktualizacji Canary, do systemu dotarła nowa możliwość udostępniania plików lokalnych, sugerowane odpowiedzi na SMS w Łączu z telefonem oraz trochę poprawek i ulepszeń. Pełna lista zmian poniżej.

Windows 11 23H2: zmiany w aktualizacji KB5039312
(OS Build 22635.3720) w Beta Channel

Użytkownicy Narratora mogą teraz używać Dostępu głosowego, aby dyktować tekst

Użytkownicy Narratora mogą zacząć używać Dostępu głosowego na Windows 11, aby dyktować tekst głosowo i usłyszeć, co jest dyktowane. Dodatkowo możesz używać Dostępu głosowego, aby wydawać polecenia Narratorowi, np. "włącz Narratora", "mów szybciej", "przeczytaj zaznaczenie", "przeczytaj następny wiersz" etc.

Aby poznać pełną listę poleceń Narratora obsługiwanych przez Dostęp głosowy, kliknij ikonę pomocy (?) na pasku Dostępu głosowego, wybierz "Zobacz wszystkie polecenia", a następnie "Polecenia Narratora".

Auto Restart dla Dostępu głosowego

Microsoft wprowadza funkcję autorestartu dla Dostępu głosowego na Windows 11. Zapewnia ona, że Dostęp głosowy automatycznie zrestartuje się, gdy napotka na problemy, dzięki czemu osoby z ograniczoną mobilnością mogą znów zacząć korzystać z Dostępu głosowego tak szybko, jak to możliwe. Klienci nie muszą już polegać na alternatywnych technologiach ułatwień dostępu lub pomocy innych osób, aby ponownie aktywować Dostęp głosowy. Auto Restart wykona się w przypadku wysypania się (crash) Dostępu głosowego. Użytkownicy będą mogli wówczas łatwo zgłosić awarię, tak aby Microsoft mógł zająć się problemem.

Nowe polecenie Dostępu głosowego dla Windows Search

Wprowadzono także nowe polecenie "Entity" ("Podmiot") dla wyszukiwania bezpośrednio w Windows Search. Użytkownicy mogą teraz powiedzieć "Wyszukaj [Podmiot]", "Wyszukaj [Podmiot] w Windows" etc., aby wyszukać pożądaną aplikację lub plik w Windows. "Podmiot" jest zastępowany przez nazwę aplikacji lub pliku, który chcesz znaleźć.

Zmiany i ulepszenia

Wyszukiwanie na pasku zadań

 • Zaczęła być wdrażana możliwość udostępniania lokalnych plików bezpośrednio z wyników wyszukiwania na pasku zadań/w menu Start.
 • Wyszukiwanie na pasku zadań

Łącze z telefonem

 • Łącze z telefonem ma nową funkcję dla użytkowników Androida: Sugerowane odpowiedzi. Opierają się one na inteligentnym modelu podpowiadania odpowiedzi, działającym w chmurze. Funkcja ułatwia odpowiadanie na wiadomości tekstowe, podobnie jak w Outlooku czy Microsoft Teams. Pod wiadomością zobaczysz 3 sugestie odpowiedzi. Wystarczy kliknąć którąś z nich, aby ją przesłać. Funkcjonalność zaczęła być wdrażana u Insiderów we wszystkich kanałach z aplikacją Łącze z telefonem (Phone Link) w wersji 1.24051.98 lub wyższej.
 • Łącze z telefonem ma nową funkcję dla użytkowników Androida: sugerowane odpowiedzi.

Udostępnianie Windows

 • Użytkownicy w Chinach po włączeniu Udostępniania w pobliżu otrzymają powiadomienie proszące o zgodę na włączenie Bluetooth i Wi-Fi, jako że są one potrzebne do działania tej funkcji.

Poprawki błędów

Eksplorator plików

 • Rozwiązano problem po naciśnięciu WIN + E. Czytnik ekranu mógł nieoczekiwanie powiedzieć, że panel miał fokus, albo fokus mógł nie być w ogóle ustawiony wewnątrz Eksploratora plików.
 • Rozwiązano problem ze skrótem CTRL + F, który czasem nie rozpoczynał wyszukiwania w Eksploratorze.
 • Rozwiązano problem z fokusem klawiatury, który mógł czasem być tracony po naciśnięciu Shift + Tab w Eksploratorze.

Znane problemy

Ogólne

 • Internet Information Services (IIS) i Windows Communication Foundation (WCF) mogą nie działać po zainstalowaniu tej aktualizacji.
 • Ustawienia mogą się wysypać przy próbie podglądu właściwości Wi-Fi.

Menu Start

 • Kliknięcie ikony profilu w menu Start i wybranie "Zmień ustawienia konta" nie otworzy ustawień konta. Zamiast tego można otworzyć aplikację Ustawienia i kliknąć "Konta".

Ustawienia

 • Próba zainstalowania aktualizacji opcjonalnej w Ustawieniach > System > Funkcje opcjonalne może wysypać Ustawienia. Jeśli potrzebujesz zainstalować opcjonalną aktualizację, zrób to przed uaktualnieniem do builda 22635.3720.

Widżety

Windows Insiderzy w Beta Channel z nową pozycją przycisku Widżetów na pasku zadań wyrównanym do lewej mogą doświadczyć następujących problemów:

 • Wywołanie widżetów przeciągnięciem może nie działać, jeśli pasek zadań jest wyrównany do środka, a nie do lewej.
 • Odpinanie widżetów od paska zadań może nie działać, jeśli pasek zadań jest wyrównany do środka, a nie do lewej.
 • Tablica widżetów jest w niewłaściwej pozycji, gdy Copilot znajduje się w trybie odłączonym.
 • Włączenie/wyłączenie widżetów w ustawieniach paska zadań może odświeżyć pasek zadań.

Źródło: https://blogs.windows.com/windows-insider/2024/06/07/announcing-windows-11-insider-preview-build-22635-3720-beta-channel/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia