Baldur’s Gate III wśród tytułów debiutujących na Google Stadia

Baldur’s Gate III wśród tytułów debiutujących na Google Stadia

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/6/2019, 8:49 PM

Liczba odsłon: 1076

Larian Studios nie zamierzał czekać do E3 i zapowiedział Baldur's Gate III dziś na imprezie Connect poświęconej projektowi Stadia. Oczywistym jest więc, że nowa część kultowego RPG zadebiutuje nie tylko na PC, ale również w usłudze streamingu gier Google'a. Przy okazji ujawniono listę pozostałych gier, z którymi Stadia wystartuje.

Nowy rozdział cyklu zapoczątkowanego przez BioWare będzie grywalny zarówno dla pojedynczego gracza, jak też w trybie co-op. Ma on dostarczyć niezrównanej wolności gracza, decyzji o dużym wpływie, unikalnych postaci towarzyszy i zapadającej w pamięć walki. Larian nazywa go największą grą w historii, a mając na uwadze jego poprzedniego RPG, Divinity: Original Sin 2, są to mocne słowa. Niestety, nie podano daty wydania Baldur's Gate III ani nie pokazano prawdziwego gameplaya. Deweloper chce pokazać więcej w nadchodzących miesiącach.

Co się zaś tyczy usługi Stadia - faktycznie, aby móc grać przy wyższej rozdzielczości i ilości klatek na sekundę, potrzebny nam będzie szybszy Internet, ale jak na dzisiejsze standardy tragedii nie ma. Rekomendowane minimum to 10 Mbps. Przy tej prędkości powinniśmy spokojnie streamować grę w 720p przy 60 fps-ach i dźwięku stereo. 20 Mbps wystarczy już do gry w 1080p z obrazem HDR, 60 fps-ami i dźwiękiem 5.1 Surround. To samo, tylko że w 4K, wymaga już od 30 do 35 Mbps, co jest najlepszą z zalecanych przez Google przepustowości. Jeśli chodzi o gry, udostępniono dziś ich wstępną listę:

 1. Assassin’s Creed Odyssey
 2. Baldur’s Gate 3
 3. Borderlands 3
 4. The Crew 2
 5. Darksiders Genesis
 6. Destiny 2
 7. Dragon Ball Xenoverse 2
 8. Doom 2016
 9. Doom Eternal
 10. The Elder Scrolls Online
 11. Farming Simulator 19
 12. Final Fantasy XV
 13. Football Manager
 14. Get Packed (od studia Coatsink)
 15. GRID
 16. Gylt (od studia Tequila Works)
 17. Just Dance
 18. Metro Exodus
 19. Mortal Kombat 11
 20. NBA 2K
 21. Power Rangers: Battle for the Grid
 22. Rage 2
 23. Samurai Shodown
 24. Tom Clancy’s The Division 2
 25. Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint
 26. Tomb Raider Definitive Edition
 27. Trials Rising
 28. Rise of the Tomb Raider
 29. Shadow of the Tomb Raider
 30. Wolfenstein: Youngblood
 31. Niezapowiedziane jeszcze tytuły od Capcom, EA i Rockstar

Stadia Pro ma kosztować 9,99 dolarów i zadebiutuje w USA w listopadzie. Zapowiedzią tą Google wyprzedziło niejako Microsoft, który takie szczegóły o własnej usłudze xCloud poda dopiero na E3. Jego konferencja odbędzie się w niedzielę wieczorem (czasu polskiego).

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia