Data publikacji malejąco

Windows Server

Błąd 0xc004f050 podczas aktywacji Windows Server - jak rozwiązać?

Autor: Mateusz Miciński

Opublikowano: 13.02.2024, 14:30

Liczba odsłon: 843

W tym artykule skupimy się na błędzie 0xc004f050, przedstawiając przyczyny jego występowania oraz rozwiązania.

Pulpit zdalny i pomoc techniczna w Windows Server 2003

Autor: Marcin Mierzejewski

Opublikowano: 14.01.2008, 00:00

Liczba odsłon: 7147

W systemie Windows Serwer 2003 istnieje wiele usług i udoskonaleń działających w tle, które są dla nas bardzo często praktycznie niezauważalne. Nie znaczy to jednak, że są to usługi nieistotne, niepotrzebne do działania systemu operacyjnego. Nic bardziej mylnego, ponieważ bardzo istotnym elementem jest zapewnienie bezpieczeństwa systemu, oraz wydłużenie jego czasu życia. Zadania te, spełniają usługi pomocy technicznej oraz aktualizacje automatyczne . Pierwsza z nich jest 'silnikiem' dla Centrum pomocy technicznej dostępnej w systemie, natomiast druga odpowiada za automatyczne uaktualnianie systemu i jest sterowana poprzez zakładkę Aktualizacje automatyczne narzędzia System .

Podstawy administracji usługą Active Directory

Autor: Marcin Mierzejewski

Opublikowano: 7.01.2008, 00:00

Liczba odsłon: 13347

Wiedza teoretyczna dotycząca usługi Active Directory , nie wystarcza aby skutecznie nią zarządzać. System Windows Serwer 2003 dostarcza wielu narzędzi do jej konfigurowania. Takie czynności jak dołączanie nowego komputera do domeny, czy tworzenie kont komputerów będą niejednokrotnie przeprowadzane przez administratorów domen. Narzędzia, które pozwalają je wykonywać możemy podzielić na trzy grupy: narzędzia graficzne, narzędzia wiersza poleceń oraz narzędzia wsparcia.

Korzystanie z Active Directory

Autor: Marcin Mierzejewski

Opublikowano: 17.12.2007, 00:00

Liczba odsłon: 7427

Active Directory jest złożonym mechanizmem do zarządzania zasobami sieciowymi. Gruntowna znajomość tej technologii jest niezbędna do skutecznego administrowania systemem. Skalowalność i rozszerzalność Active Directory jest jego niewątpliwym atutem. Niemal każde działanie administracyjne wpływa w mniejszym lub większym stopniu na działanie lub zawartość tej usługi. Głównym mechanizmem, wykorzystywanym przez Active Directory do identyfikacji obiektów, jest Domain Name System (DNS). DNS służy do przypisywania nazwy hostom, adresów numerycznych protokołu TCP/IP. Domeny DNS budowane są w sposób hierarchiczny. Dzięki takiemu podejściu możemy zobaczyć na różnych poziomach hierarchii domeny główne, podrzędne a także komputery np. zeta.microsoft.com gdzie zeta jest nazwą komputera zaś microsoft jest nazwą domeny organizacyjnej a com jest domeną główną najwyższego poziomu. Domeny główne zorganizowane są zależnie od typu organizacji (np. com - organizacje komercyjne, org - niekomercyjne) lub geograficznie za pomocą dwuliterowych identyfikatorów krajów (np. pl dla Polski, de dla Niemiec). DNS jest nierozłączną częścią usługi Active Directory. Nie można zainstalować Active Directory bez uprzednio zainstalowanego serwera DNS. Jednak należy pamiętać, że mają one swoje własne odrębne zadania.

Role systemu Microsoft Windows Server 2003

Autor: Marcin Mierzejewski

Opublikowano: 3.12.2007, 00:00

Liczba odsłon: 7503

Windows Server 2003 jest wydajnym i elastycznym systemem serwerowym. Znacząco różni się od systemów biurkowych, takich jak Windows XP czy Windows Vista. Posiada szereg ulepszeń i rozszerzeń funkcjonalnych. Jest podstawą systemów z rodziny Windows Serwer.

Windows Home Server - pierwsze spojrzenie

Autor: Łukasz Foks

Opublikowano: 1.09.2007, 00:00

Liczba odsłon: 7858

Widows Home Server jest to system serwerowy przeznaczony dla użytkowników domowych. Obsługa jego w zamierzeniu ma być prosta i niesamowicie logiczna. Większość ustawień ma dokonywać się za pomocą przejrzystych kreatorów. Dzięki temu systemowi każdy z nas będzie mógł posiadać półprofesjonalny serwer w swoim mieszkaniu. Przeczytajmy artykuł po krótce przedstawiający możliwości nowego środowiska.