Zabezpieczenia  Microsoft ponownie złamane

Zabezpieczenia Microsoft ponownie złamane

 Adam Stępień
Adam Stępień
11:32
18.07.2007
5419 wyświetleń
W ubiegły piątek udostępniono program FairUse4M, który pozwala "zdjąć" zabezpieczenia przed rozpowszechnianiem plików audio i wideo wykorzystujących mechanizm DRM. Aplikacja działa, ponoć, z powodzeniem, gdy używa jej się pod kontrolą systemu Windows XP, jak również Windows Vista.

System zabezpieczeń DRM nie jest po raz pierwszy złamany. W przeszłości Microsoft w odpowiedzi na takie incydenty wydawał stosowne poprawki i wszystko wskazuje na to, że będzie do tego zmuszony i tym razem. Okazuje się bowiem, że użycie trzecej wersji FairUse4M pozwala przygotować pliki multimedialne, które będą pozbawione zabezpieczenia DRM, dzięki czemu użytkownik jest w stanie do woli kopiować i udostępniać takie pliki. Co ciekawe, najnowszą wersję programu można wykorzystać w przypadku oprogramowania urządzenia Zune.

Jonathan Usher, szef zespołu Consumer Media Technology Group w firmie Microsoft, powiedział: "Od początku wiedzieliśmy, że znajdzie się obejście dla każdej technologii zarządzania cyfrowymi prawami dostępu".


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://news.yahoo.com/s/ap/20070717/ap_on_hi_te/microsoft_drm_hacked

Polecamy również w kategorii Windows Media Player