Windows Media Player okrojony w Windows 8

Windows Media Player okrojony w Windows 8

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
14:13
06.10.2012
7538 wyświetleń

Nadchodząca wersja odtwarzacza Windows Media Player, która znajdzie się w Windows 8, zostanie pozbawiona dwóch funkcji, znajdujących się w poprzednich wydaniach tego odtwarzacza. Chodzi tu o dostęp do sklepów internetowych oraz przewodnik multimedialny. Usługi te były dostępne z poziomu Windows Media Player od czasu wypuszczenia Windows ME w 2000 roku. Wówczas, w wersji siódmej odtwarzacza, użytkownicy posiadali dostęp do przewodnika będącego elektronicznym czasopismem, prezentującym nowości filmowe, wideo i muzyczne. Jego dodatkową zaletą był duży wybór internetowych stacji radiowych, uporządkowanych według gatunków muzyki. Natomiast klienci sklepów internetowych otrzymywali możliwosć zakupu pojedynczych utworów lub całych albumów swoich ulubionych artystów. Mając na uwadze to, że Microsoft planuje uruchomienie własnej usługi streamingu muzyki o nazwie Xbox Music, usunięcie wspomnianych usług wydaje się być zrozumiałym posunięciem.

Media Guide zniknie z Windowsa 8

To nie jedyne zmiany, które dotknęły najnowsze wydanie tego produktu. W maju Microsoft potwierdził, że standardowa wersja Windows Media Player w systemie Windows 8 nie będzie natywnie wspierać odtwarzania płyt DVD, tak jak ma to miejsce w Windows 7. Funkcja ta będzie dostępna jedynie w ramach opcjonalnego Windows Media Center, dostępnego odpłatnie.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/forum/topic/1109751-removed-feature-windows-8s-media-player-losses-media-guidestore/page__pid__595222341#entry59522234

Polecamy również w kategorii Windows Media Player