Windows 10: wielozadaniowość i zintegrowane doświadczenie Universal Skype

Windows 10: wielozadaniowość i zintegrowane doświadczenie Universal Skype

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:33
24.07.2015
2 komentarze
2800 wyświetleń

Odliczając dni do 29 lipca, Microsoft wypuszcza serię filmików, które przedstawiają najważniejsze aspekty Windows 10. Tym razem punktem wyjścia jest wielozadaniowość. Nie chodzi bynajmniej o możliwość uruchamiania wielu procesów jednocześnie (bo z tym systemy operacyjne radzą sobie od bardzo dawna), a o nowe narzędzia, ułatwiające pracę z wieloma aplikacjami, a nawet pulpitami.

Jedną z takich funkcji jest Snap Assist, który pozwala w dość intuicyjny sposób podzielić ekran na kilka części i do każdej z nich przypiąć okno innego programu. Kolejną nowością w Windows 10 jest wsparcie dla wirtualnych pulpitów. Na każdym z nich możemy niezależnie uruchomić dowolną liczbę aplikacji, by za pomocą Widoku zadań przemieszczać się między nimi, a nawet przerzucać je na inne pulpity. Wgląd w najważniejsze procesy zapewni Centrum akcji. Kilkusekundowe urywki najważniejszych funkcjonalności zostały przedstawione w poniższym wideo.

Warto też zwrócić uwagę na nową aplikację Messaging - tu sprytnie przemyconą w 24 sekundzie nagrania. Jest to wbudowany w Windows 10 komunikator, obsługujący m. in. protokół Skype i pozwalający wysyłać wiadomości SMS z komputera PC. Messaging to uniwersalna aplikacja Windows. Oznacza to, że jego elementy mogą być wyświetlane przez natywne funkcjonalności Windows 10, jak choćby widoczne na nagraniu Centrum akcji. Microsoft nie zdradza zbyt wielu szczegółów odnośnie nowej aplikacji. Prawdopodobnie zostanie ona dołączona do systemu w jednej z nadchodzących aktualizacji.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat obsługi wielu zadań, aplikacji i pulpitów, szczegółowe informacje znajdziecie w naszym poradniku: Wirtualne pulpity w Windows 10.

Aktualizacja:
Microsoft zapowiedział, że jeszcze tego lata zintegruje poglądową wersję "doświadczenia Universal Skype, wbudowanego w aplikacje Messaging, Phone i Video w Windows 10. Te nowe, lekkie aplikacje ułatwią i uczynią efektywniejszymi zadania, takie jak wykonywanie połączeń i wysyłanie wiadomości".


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/heres-another-look-at-the-windows-10-messaging-app

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

  • kukuryku 08:48 25.07.2015

    Wirtualny pulpit to żadna nowość. Już w XP Microsoft udostępniał nakładkę, która to umożliwiała, dzieliła ekran właśnie na 4 pulpity. Jedyna trudność, że nie była to oficjalna wiadomość, ale dla będących w temacie była znana i trzeba było ją dodatkowo ściągnąć (ze strony MS!) i zainstalować.

  • KS 15:13 25.07.2015

    Jasne, że tak :) pisaliśmy nawet o tym: http://www.centrumxp.pl/Aktualnosci/15003,Microsoft-wyjasnia-koncepcje-wirtualnych-pulpitow-w-Windows-10.aspx

Skomentuj

Autor