Windows 10 w wirtualnym świecie to Windows Holographic

Windows 10 w wirtualnym świecie to Windows Holographic

 Mateusz Miciński
Mateusz Miciński
21:14
29.04.2015
0 komentarzy
1984 wyświetlenia

Ostatnia część pierwszej sesji poświęcona była najbardziej nowatorskiemu projektowi, nad którym Microsoft pracuje już od dłuższego czasu. Mowa o Windows Holographic oraz HoloLens. Ten pierwszy, to system Windows 10 przeniesiony do holograficznej przestrzeni, z kolei drugim jest całe urządzenie, przypominające okulary z drugiej części filmu Powrót do przyszłości, zakładane na głowę, mające połączyć wirtualny świat z rzeczywistym.

Microsoft Build Developer Conference

Windows Holographic robi wrażenie. Aplikacje Windows obsługiwane za pomocą gestów, będące zawsze tam gdzie my, interaktywne na wszystkie możliwe sposoby, to musi być maksymalnie zwariowane. Zawieszenie filmu na ścianie, postawienie Outlooka na stoliku, a na fotelu wirtualny zwierzak. Z jednej strony gadżet na miarę XXI wieku, z drugiej strony nasze życie coraz bardziej przenosi się do świata wirtualnego.

Microsoft Build Developer Conference

HoloLens ma jednak ogrom innych i lepszych zastosowań. Od edukacji, po projektowanie przestrzenne, nie zapominając o rozrywce w nowym wydaniu - holograficznym. Musimy przyznać, że to czym jest HoloLens, robi wrażenie, jednak nie jesteśmy pewni, czy jesteśmy gotowi na życie w holograficznym świecie. A Wy co o tym sądzicie? Podzielcie się swoimi przemyśleniami na ten temat w komentarzach.

Microsoft Build Developer Conference


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor