Windows 10 Enterprise w trybie S jako oddzielna edycja systemu

Windows 10 Enterprise w trybie S jako oddzielna edycja systemu

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:46
26.09.2017
0 komentarzy
1538 wyświetleń

Wczoraj, pierwszego dnia konferencji Ignite 2017, padły zapowiedzi Microsoft 365 w planie F1 i powiązanej z nim edycji systemu o nazwie Windows 10 S for Firstline Workers. Tym samym Windows 10 S wyszedł poza zastosowania edukacyjne i obrał nową drogę. Edycja dla pracowników pierwszej linii to jednak nie jedyna z zapowiedzi.

Microsoft wspomniał tylko wczoraj o nowym tryb S w Windows 10 Enterprise, który pozwoli klientom korzystać z doświadczenia Windows 10 Enterprise wraz ze wszystkimi korzyściami Windows 10 S. Temat został doprecyzowany dopiero dzisiaj. Microsoft powiedział, że zamierza dotrzeć z Windows 10 S do szerokiego grona klientów biznesowych, jednak na razie skupia się na pracownikach pierwszej linii. Prace nad Windows 10 Enterprise in S mode dopiero więc trwają. Nowa edycja systemu zostanie oddana do użytku wiosną przyszłego roku.

Tryb S w Windows 10 Enterprise

Jak wynika z konferencyjnego diagramu, do Windows 10 Enterprise w trybie S można będzie upgrade'ować maszyny z zainstalowanym Windows 10 S, a następnie przełaczyć się do pełnego Windows 10 Enterprise bez ograniczeń. Windows 10 S można też będzie przełączyć na Windows 10 Pro, by upgrade'ować do Windows 10 Enterprise. Z diagramu miałoby jednak wynikać, że przejście od Enterprise do Enterprise w trybie S nie jest możliwe, chyba że strzałki zostały ukierunkowane w taki sposób tylko na potrzeby prezentacji.

Tryb S w Windows 10 Enterprise

W międzyczasie na konferencji pokazano kolejny slajd, który rozszerza portfolio urządzeń z Windows 10 S for Firstline Workers o dodatkowy model - Fujitsu Lifebook P727. Będzie on dostępny od stycznia 2018 r., a jego cena jest blisko trzykrotnie wyższa od pozostałych propozycji.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-is-releasing-a-new-version-of-windows-10-s-for-the-enterprise

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor