Wideo w standardzie Windows Media High Definition

Wideo w standardzie Windows Media High Definition

 Microsoft
Microsoft
00:00
09.01.2006
7129 wyświetleń
Co w rzeczywistości wyróżnia wideo w standardzie high definition? Zmiana rozdzielczości wideo. Wideo używane przez większość z nas w dzisiejszych telewizorach jest to wideo w standardzie standard definition i ma maksymalnie 480 widocznych linii szczegółów, podczas gdy wideo w standardzie high definition może ich mieć 1080. Wideo w standardzie high definition jest ostrzejsze i wyraźniejsze niż zwykłe wideo, co szczególnie widać na dużych ekranach. Obecnie takie wideo jest dostępne w dwóch różnych rozdzielczościach — 1080p i 720p.
Wideo w standardzie Standard Definition Wideo w standardzie High Definition
Rozdzielczość 480p i niższe Rozdzielczość 720p i wyższe

Większość z rozmów na temat wideo w standardzie high definition dotyczy telewizji HDTV. Ale już dziś można korzystać z wideo w standardzie high definition, używając komputera z systemem Windows XP, który umożliwia obsługę takiego wideo. Wystarczy podłączyć komputer do wyświetlacza obsługującego standard high definition, aby oglądać filmy o niesamowitej jakości — jakości do 6 razy wyższej niż jakość dzisiejszych filmów DVD!

Ta sama technologia kompresji, dzięki której format Windows Media stał się najlepszym formatem do strumieniowego przesyłania cyfrowego audio i wideo, pozwala oferować klientom rozrywkę cyfrową na zupełnie nowym, wprowadzonym przez standard high definition poziomie w postaci dysków DVD i zawartości do pobrania. W dniu dzisiejszym studia filmowe dystrybuują filmy w formacie Windows Media High Definition Video (WMV HD) na dyskach DVD-ROM dołączonych do dysków DVD-ROM z filmami o standardowej jakości.

Aby korzystać z zalet formatu WMV HD, może być konieczne uaktualnienie komputera do systemu obsługującego odtwarzanie wideo w standardzie high definition. Poniższe łącza umożliwiają uzyskanie informacji na temat wymogów, jakie musi spełniać system, aby możliwe było korzystanie z zalet formatu WMV HD.

Wyświetlanie wideo o najwyższej jakości w formacie Windows Media

Urządzenia do wyświetlania obrazu o najwyższej jakości oferują różne opcje. Nie wszystkie modele zapewniają pełne funkcje wyświetlania obrazu o najwyższej jakości, niektóre tylko poprawiają wygląd wideo o standardowej jakości, a inne obsługują standard 720p, ale nie obsługują standardu 1080p.
Kliknij tutaj, aby zobaczyć listę ogólnych zalet i wad różnych technologii wyświetlania obrazu.

Jeśli masz już telewizor HDTV, możesz podłączyć go do komputera z systemem Windows XP umożliwiającego odtwarzanie zawartości o najwyższej jakości i już dziś korzystać z najwyższej jakości rozrywki wideo w formacie Windows Media. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się, jak to zrobić .

Zalety i wady różnych technologii wyświetlania obrazu o najwyższej jakości

Telewizor kineskopowy
Tradycyjna technologia telewizyjna jest oparta na emisji strumieni elektronów bezpośrednio na tylną część szklanego kineskopu. Występuje także w postaci projekcji tylnej, w której obrazy z kineskopu wyświetlane są na tylnej części przezroczystego ekranu.
Zalety: Duża jasność, głęboka czerń, bardzo dobra jakość kolorów, dobry stosunek jakości do ceny, dobry obraz w jasnym otoczeniu. Dostępne współczynniki proporcji obrazu 4:3 i 16:9.
Wady: Małe rozmiary obrazu, maksymalna szerokość tylko 30 cali; nie wszystkie umożliwiają uzyskanie rozdzielczości najwyższej jakości lub rozdzielczości 1080p.
Typowa rozpiętość cen: 1000–12000 złotych
Telewizor plazmowy
Urządzenia o małej grubości działające z wykorzystaniem właściwości małych komórek z gazem.
Zalety: Dobra jakość obrazu przy oświetlonym wnętrzu, bardzo jasny obraz, głęboka czerń, bardzo dobra jakość kolorów. Płaskie i eleganckie — tylko kilka cali grubości. W przypadku montażu niestandardowego wyglądają doskonale nawet po wyłączeniu.
Wady: Droższe od telewizorów tradycyjnych i projekcyjnych przy określonych rozmiarach i jakości obrazu; niektóre nie zapewniają rozdzielczości najwyższej jakości ani rozdzielczości 1080p.
Typowa rozpiętość cen: 15000–35000 złotych
Projektory — DLP
Nowe urządzenia cyfrowe działające w technologii cyfrowej obróbki światła (DLP, digital light processing) firmy Texas Instrument.
Zalety: Duże rozmiary obrazu (szerokość od 72 do 120 cali). Bardzo jasny obraz, głęboka czerń, bardzo dobra jakość kolorów. Projektor ma niewielkie rozmiary i jest łatwy w montażu. Nie zajmuje miejsca na podłodze.
Wady: Stała rozdzielczość. Preferowana możliwość całkowitej kontroli oświetlenia i wyświetlanie obrazu na ciemnych ścianach.
Typowa rozpiętość cen: 5000–30000 złotych
Projektory LCD
System cyfrowy oparty na technologii niewielkich paneli ciekłokrystalicznych. Dostępne także jako panele płaskie.
Zalety: Duże rozmiary obrazu (szerokość od 60 do 100 cali). Przystępna cena. Projektor ma niewielkie rozmiary i jest łatwy w montażu. Nie zajmuje miejsca na podłodze.
Wady: Stała rozdzielczość, czerń nie tak głęboka jak w przypadku projektorów DLP; ogólna jakość obrazu niższa niż w przypadku projektorów DLP. Preferowana możliwość całkowitej kontroli oświetlenia i wyświetlanie obrazu na ciemnych ścianach.
Typowa rozpiętość cen: 5000–30000 złotych
Telewizory LCoS
Najnowsza technologia oparta na właściwościach ciekłych kryształów na podłożu krzemowym.
Zalety: Cieńsze urządzenia i dużo wyższa jakość obrazu w porównaniu z telewizorami projekcyjnymi.
Wady: Ograniczona dostępność.
Typowa rozpiętość cen:Brak danych


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Informacje podstawowe o odtwarzaczu