Menu kategorii
 • OpenSSH oficjalnie w Windows Server 2019

  OpenSSH oficjalnie w Windows Server 2019

   Wojciech Błachno
  Wojciech Błachno
  11:15
  12.12.2018
  505 wyświetleń

  Microsoft traktuje otwarcie się na open source bardzo poważnie i udowodnił to już wielokrotnie. Gigant "pokochał" Linuksa i zaczął wdrażać w swoje usługi wiele otwartoźródłowych elementów. W 2015 roku Microsoft zapowiedział, że zintegruje z systemem Windows zestaw narzędzi OpenSSH, które pozwolą klientom i serwerom bezpiecznie łączyć się z Windows, jednocześnie przyczyniając się do jego rozwoju. Była to naprawdę świetna wiadomość, bo do tej pory użytkownicy musieli w tej materii uciekać się do sporych kombinacji.

  W wersji Windows 10 1803 obsługa serwera i klienta OpenSSH była dostępna "na żądanie". Windows Server nie otrzymał tej funkcji do tej pory, przynajmniej nie w oficjalnie obsługiwany sposób. W wersji 1709 zawarł ją jako funkcję przedpremierową. Ale to się ostatecznie zmieniło, ponieważ Microsoft ujawnił, że Windows Server 2019, który został udostępniony (ponownie) w listopadzie, zawiera OpenSSH jako oficjalnie obsługiwaną funkcję.

  OpenSSH funkcjonuje od jakiegoś czasu i narodził się w ramach projektu OpenBSD. Linux, macOS i wiele innych systemów używało go od jakiegoś czasu, a jego dodatek do Windows Server oznacza, że ​​organizacje mogą używać tych samych narzędzi w wielu różnych systemach operacyjnych. Więcej na temat OpenSSH w Windows możecie przeczytać w dokumentacji na stronie Microsoftu.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.neowin.net/news/windows-server-2019-officially-supports-openssh-for-the-first-time

  Polecamy również w kategorii Windows Server