Microsoft Update Catalog w końcu dostępny poza przeglądarką IE

Microsoft Update Catalog w końcu dostępny poza przeglądarką IE

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:14
19.10.2016
2385 wyświetleń

Kilka miesięcy temu Microsoft wspominał, że trwają prace nad witryną Microsoft Update Catalog. Aktualizacja polega na zniesieniu wymagań ActiveX, które uniemożliwiały dostęp do strony z przeglądarek innych niż Internet Explorer. Dziś w krótkim wpisie firma ogłosiła, że proces ów dobiegł końca.

ActiveX działa jedynie w przeglądarce Microsoft, Internet Explorer, która od czasu wydania Windows 10 w ubiegłym roku została zepchnięta na boczny tor i zastąpiona przez Edge. Oznaczało to, że opcja dostępu do Microsoft Update Catalog była w zasadzie jedna, co wielu użytkownikom zwyczajnie nie przypadało do gustu. Bariery zostały zdjęte i od dzisiaj witryna współpracuje ze wszystkimi głównymi przeglądarkami, w tym także z Microsoft Edge, który wsparcie dla technologii ActiveX wyłączył już dawno temu.

"Z radością oznajmiamy, że aktualizacja [Microsoft Update Catalog] dobiegła końca. Zaczynając od dziś, administratorzy IT, korzystający z Microsoft Edge (lub innych przeglądarek) będą mogli korzystać ze strony, by pobierać dostępne aktualizacje Windows" - ogłosił Michael Niehaus na stronie Windows for IT Pros. Jest to dobra wiadomość zwłaszcza dla administratorów nowszych systemów, którzy - tak jak Microsoft - IE odesłali na zasłużoną emeryturę.

Microsoft Update Catalog jest narzędziem zaprojektowanym pod kątem profesjonalistów IT, którzy za jego pośrednictwem mogą ręcznie instalować aktualizacje systemu Windows, niemniej jednak każdy może z niego korzystać. Nie jest to jednak potrzebne dla typowego konsumenta, jako że użytkowników pozostaje przy aplikacji Windows Update. Witrynę w nowym (pozbawionym ActiveX) wydaniu znajdziecie pod znanym już adresem www.catalog.update.microsoft.com.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/you-can-finally-use-the-microsoft-update-catalog-in-browsers-besides-internet-explorer

Polecamy również w kategorii Internet Explorer