Jak wyglądać będzie Treshold? Nowe wycieki

Jak wyglądać będzie Treshold? Nowe wycieki

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
13:20
22.07.2014
2 komentarze
4010 wyświetleń

Podczas gdy ostatnio najgorętszym tematem była nieoficjalna zapowiedź Windows 8.1 Update 2, nowe wycieki poszły jeszcze dalej. Z nowym menu Start i po raz pierwszy zaprezentowanym nowym Sklepem Windows nowa generacja systemu - Windows Treshold - nabiera coraz bardziej realnych kształtów.

Dwa zaprezentowane zrzuty ekranu nie oznaczają bynajmniej, że Windows Treshold wyciekł poza mury Redmond. Nazwa kodowa builda (9795) i data jego kompilacji (140713 - 13 lipca 2014 r.) pokrywają się z linią buildów, aktualnie testowanych wewnątrz Microsoftu. Jak niedawno można było usłyszeć, Microsoft postanowił utrudnić życie potencjalnym wyjawiaczom tajemnic firmy, przypisując konkretne buildy konkretnym pracownikom. Wygląda jednak na to, że istotne w tej kwestii dane zostały ukryte w programie graficznym.

Treshold

Z nazwy builda wynika także, że pracuje nad nim FBL - laboratorium uip_dev. UIP (User Interface & Platform) w nazwie kodowej oznacza, że laboratorium odpowiedzialne jest za zmiany w UX (User Experience), wliczając w to nowe menu Start, aplikacje z widokiem okienkowym i całą masę zmian w jądrze systemu, niewidocznych z poziomu interfejsu.

Treshold

Na tegorocznym WPC14 Microsoft dość lakonicznie nawiązał do projektu Treshold, pomijając tak istotne elementy, jak choćby nowe menu Start. Dlatego też niemal wszystko, co wiemy na temat nowego Windowsa, pochodzi z nieoficjalnych źródeł.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/windows-threshold-start-menu-and-windowed-modern-apps-leak

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

  • olo 16:34 22.07.2014

    Przeceiż widać jak byk że to windows 8.

  • Krzysztof Sulikowski 00:32 23.07.2014

    "Jedno, co wprowadza pewne zagmatwanie, to napis "Win 8.1 Pro" w prawym, dolnym rogu ekranu. Według źródeł, związanych z Microsoftem, zrzut ekranu jest autentyczny. Firma rozwija wiele podobnych kompilacji, które - choć wykraczają poza generację 8.x - nadal używają takiego oznaczenia." - pisaliśmy w niedawnym newsie ;)

Skomentuj

Autor