Jak przekonwertować aplikację Android, by działała w mobilnym Windows 10?

Jak przekonwertować aplikację Android, by działała w mobilnym Windows 10?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:56
02.05.2015
3712 wyświetlenia

Po niezliczonych spekulacjach o wsparciu Windows 10 dla aplikacji Android, Microsoft ostatecznie nakreślił jego zasady podczas minionej konferencji Build 2015. Nowy system nie będzie bezpośrednio emulował środowiska Android i iOS. Mimo to deweloperzy otrzymają zestaw narzędzi, dzięki którym z łatwością przekonwertują swoje aplikacje, by stały się zgodne z Windows 10.

Przedstawiając "Universal Windows Platform Bridges", Microsoft wspomniał o dwóch narzędziach: "Project Astoria" oraz "Project Islandwood". Posłużą one deweloperom do tworzenia uniwersalnych aplikacji, minimalizując czas, który byłby potrzebny do ręcznego przepisania kodu zgodnego z Windows. Przykłady "na żywo" zostały po raz pierwszy zaprezentowane w trakcie czwartkowego keynote'u. Microsoft opublikował także spot wideo, w którym dodatkowo wyjaśnia koncepcję konwertowania zewnętrznych aplikacji do standardu uniwersalnych aplikacji Windows.

No dobrze, ale czym właściwie jest "Project Astoria"? Jak wyjaśnia Microsoft, "Po wprowadzeniu na rynek Windows 10 wydamy także 'Project Astoria' (znany też jako 'Project A'), zestaw narzędzi Universal Windows Platform Bridge, pozwalający wam budować aplikacje mobilne Windows poprzez ponowne użycie waszego kodu z Androida". Pakiet narzędzi umożliwia m. in.:

  • Tworzenie aplikacji Windows dla telefonów z kilkoma zmianami w kodzie.
  • Korzystanie z interoperacyjnej biblioteki Microsoft, by z niewielkim wysiłkiem zintegrować usługi Microsoft z waszą aplikacją.
  • Testowanie i debugowanie aplikacje z poziomu preferowanego IDE.
  • Publikowanie aplikacji i zarabianie na niej poprzez Sklep Windows.

"Project Astoria" jest aktualnie prężnie rozwijany. Jeżeli jesteście zainteresowani przystąpieniem do programu Developer Preview, możecie zarejestrować się w nim na stronie projektu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/a-detailed-look-at-how-android-apps-can-be-converted-to-work-on-windows-for-mobile

Polecamy również w kategorii Oprogramowanie