Menu kategorii
 • Centrum akcji w mobilnym Windows 10 z latarką i szybkimi notatkami

  Centrum akcji w mobilnym Windows 10 z latarką i szybkimi notatkami

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  14:03
  25.03.2015
  3667 wyświetleń

  Wprowadzone do Windows Phone 8.1 Powiadomienia i Szybkie akcje okazały się strzałem w dziesiątkę. Dostęp do takich ustawień jak Wi-Fi, Bluetooth, blokada obracania ekranu czy inteligentne wyciszanie telefonu to jednak nie wszystko. Centrum akcji w Windows 10 dla telefonów zostanie wyposażone w dodatkowe funkcje, które - przynajmniej w pewnym stopniu - mogą wydać się nieco zaskakujące.

  Microsoft postanowił zapoznać użytkowników nadchodzącego Windows 10 dla urządzeń mobilnych z kilkoma interesującymi nowościami. Jak dowiadujemy się z nowego filmu zatytułowanego "Developer's Guide to Windows 10 Preview: (13) Action Center", będącego częścią serii "Microsoft Learning Experiences", Centrum akcji wkrótce otrzyma aktualizację. Wart szczególnej uwagi fragment poniższego wideo rozpoczyna się od ok. 1:20 minuty.

  Na dość niewielkim obszarze wideo zaprezentowano nowe menu Centrum akcji (zobacz zbliżenie kadru na zrzucie ekranu). Wśród nowych funkcjonalności szczególnie ciekawe wydają się aplikacje latarki i Szybkich notatek. Obie funkcje są już od dawna dostępne na platformach iOS i Android, nic więc dziwnego, że Microsoft pragnie wdrożyć je także do swojego systemu mobilnego. Ponadto w przewodniku dla deweloperów możemy zobaczyć kilka przykładów synchronizacji (w tym przypadku powiadomień) pomiędzy mobilną a desktopową wersją Windows 10.

  Seria wideoporadników Microsoftu ma za zadanie ułatwić pracę deweloperom, którzy pragną tworzyć uniwersalne aplikacje dla Windows 10, w pełni wykorzystując jego możliwości na poziomie API. Pierwszym krokiem w tym kierunku było wypuszczenie zestawu narzędzi SDK dla Windows 10. Standard uniwersalnych aplikacji wiąże się też z inną kwestią. Microsoft po cichu liczy na deweloperów, którzy tworząc aplikacje na PC będą przy okazji wypuszczać ich mobilne odpowiedniki, tym samym zamykając tzw. app-gap, który nadal stanowi bolączkę użytkowników Windows Phone.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: http://www.neowin.net/news/windows-10-on-phones-could-include-flashlight-and-quick-note-in-action-center

  Polecamy również w kategorii Windows 10